Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahojky všem ze sedmičky,

Obrazektato stránka vznikla na popud jedné
z  vás. Nedávno si totiž ta dotyčná posteskla, když přišla na skupinu po ukončené léčbě, že jí chybí nějaké stránky, kde by se mohla scházet s lidmi se stejnou problematikou. Napadlo mě tedy otevřít rubriku, kde by to mohlo být realizovatelné.
Nenapadl mě jiný název než Sedmička. Je dost výmluvný sám o sobě. A číslo sedm se mi líbí i z jiných důvodů. Dle numerologie je sedmička číslem introspekce (nahlížení do vlastního nitra). Mimo jiné sedmička uzavírá cestu do pekla, sedm máme čaker, sedm je dní v týdnu, buňky v těle se také obnoví jednou za sedm let, sluníčko je také sedmitečné - i když já na něm nikdy tečky neviděla, ale asi je to tím, že jsem byla při pohledu na něj vždy oslněná:-)

Vítám vás všechny, které sem zavítáte.  
Vaše Lída

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

LiDuše - Rejpal: Účel této rubriky?

(Liduše, 18. 4. 2009 23:55)

Milý Rejpale,
sama jsem dlouho rozmýšlela, už při prvním příspěvku "vyřizování účtů", zda nechat či nenechat. Asi bych už první příspěvek smazala v případě, že by někdo psal nehezky o někom, ale tady to bylo určené přímo někomu, tak jsem to nechala proběhnout. Přišlo mi lepší nechat to takto, než aby to bujelo někde po straně. Zároveň jsem měla i dilema, jestli se do toho vložit, a nakonec jsem usoudila, že po mě nikdo nic takového nechce. Myslím, že to není moje vizitka, ale vizitka zúčastněných a některé reakce mě potěšily, jiných mi bylo líto. Za zlobou k okolí se totiž obecně skrývá nespokojenost se svým životem, se sebou samým.
Čas ale postoupil dále, a tak nemá dále význam tyto příspěvky nechávat v této rubrice. Je pravda, že možná brání či nějakým způsobem odrazují ostatní, aby tuto rubriku používali k tomu, k čemu opravdu byla zamýšlena - k podpoře mezi sebou, možná k volání o pomoc, když je třeba, k výměně zkušeností, ... A tak tyto příspěvky, díky Tvému podnětnému rýpání, odstraním.
Měj se moc hezky a klidně rýpej dál, bude-li to pro dobro věci
Lída

Účel této rubriky?

(Rejpal, 16. 4. 2009 14:00)

Super nápad, Liduš!
Tato rubrika Tvých stránek by určitě vzala za své, jen kdyby se nestala spíše prostředkem k vyřizování osobních neshod ex (zároveň možná i budoucích) pacientek. Chytá tak trochu směšný odér, nepřemýšlela jsi, jakožto správce stránek, o lehké cenzuře? Nemyslím si, že bys tím ohrožovala možnost svobodného vyjádření, jen by třeba tato rubrika fungovala tak, za jakým účelem byla stvořena.
Ne, promiň, jako vždy "rejpu", ale nedá mi to, když to tady čtu...

Pro Vlastu

(Karolina, 15. 1. 2009 11:16)

Ta otázka, proč ses neozvala, byla určena Tobě, ne Markétě :-)
Pokud sem ještě chodíš, písni (když ovšem budeš chtít, nikoho nenutíme....)

Úvaha...

(Hanka T., 11. 12. 2008 21:18)

Úvaha
Jak vlastně připravujeme naše děti na život? Čteme jim před spaním příběhy, v nichž nejmladší a odstrkovaný princ dostane nejkrásnější princeznu, hloupý Honza přelstí všechny chytráky a Smolíčka pacholíčka zachrání na poslední chvíli jelen.
Když děti vyrostou, vykročí do života, v němž odstrkovaný nakonec stejně ostrouhá, naivní sedne na lep chytrákovi, a zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se pasou dál...

LiDuše - Markéta Kolářová: pozdrav

(Liduše, 17. 11. 2008 19:01)

Ahoj Markéto,
také Tě zdravím a jsem ráda, že je Ti dobře. Kdybys cokoli potřebovala, tak určitě neváhej a napiš nebo zavolej.
Ať se Ti i nadále daří
Lída

Pozdrav

(Markéta Kolářová, 8. 11. 2008 12:08)

Ahoj mám se fajn a jediný co chci říct od srdce, tak jen to, že mi na sedmičce velmy pomohli, už jsem pár dnů doma a vše je zatím v pohodě nemůžu si stěžovat. Liduš děkují za rvé názory moc mi pomohli měj se hezky spozdravem Markéta

pro všechny...

(Hanka T., 3. 11. 2008 13:07)

Napadlo mě, dát sem také příspěvek trošku z jiného soudku :-)) Myslím, že je to hodně pravdivé a uvítám, jakékoli na toto téma zpětné vazby. Nechci, aby si někdo myslel, že se sem chodím jen tak vyplkat...ale i toto patří přeci k životu ne?


Už dělší čas se zaobírám otázkou co je to milovat a proč tak často
užíváme tohoto slova, aniž bychomsi dokázali představit,
či uvědomit co vlastně znamená? Naše neznalost
ostatní zraňuje. Není to jen něco víc než mít rád. Je to cit, který nikdo
nedokáže přesně popsat. Každý si pod tím představí trošku něco jiného.V tom
je právě kámen úrazu. Jeden si myslí, že milovat je odevzdat se druhému
člověku, věřit mu, dát mu svou duši, své tělo, svůj čas a být za to rád.
Nikdy jej nezradit.Přitom druhý věří v něco jiného a říká: "Miluji tě". Kde
je tedy pravda?Co je ideál slova milovat... Lásku dávat a hodně za ni
získávat, říci tomu druhému co k němu opravdu cítíte, než bude pozdě. I
kdyby se celý svět k tobě otočil zády, musíš vydržet a stát se svojí láskou.
Protože láska je ta největší bolest na světě, ale zároveň ten nejnádhernější
pocit, že jsi milován.Láska je to nejkrásnější, co člověk muže získat, láska
je to nejkrutější, co muže člověk ztratit. Proto hledej všude, projdi svět
křížem krážem a ptej se jen na lásku! Až ji najdeš, tak si ji braň a hlídej
jak nejlíp umíš... protože ztratit ji dokáže každý, ale jen málokdo ji
dokáže ubránit.Nikdy nezapomeň na svou lásku, i když si říkáš, že na ni
stále myslíš. Dříve než v pokušení koukneš po jiné, zamysli se, co ve své
lásce všechno máš a co vše riskuješ. Nezahazuj cit, který by ti vydržel na
věky, pro jeden krátký okamžik.

Mějte se hezky páčko Hanka

Zuzana Kuchařová

(Vlasta Havlová, 1. 11. 2008 14:05)

Ahoj Zuzi jsem moc ráda že si se mi ozvala ale ted jsem mněla odpolední ato nemám moc času jak se máš nevím kdo ti psal ohledně antabusu ale já na něj chodím také mam to zařazené taky do takového řádu vím že to není lék na vyléčení spíše taková ta berlička vím že je promně rozhodujicí že se nechci napít nechci být na tom dně se kterého se těžko hrabe nahoru víš Zuzi vše má řešení a jde to i beyz alkoholu tak čauky a mužeš se yas ozvat vlasta

Hanka T. : antabus, vůle apod. ...

(Hanka T., 1. 11. 2008 0:06)

Zdravím všechny i Lídu a děkuji za zpětné reakce na antabus....jen jsem to tak nějak pustila do éteru...protože při druhé léčbě, kdy jsem prohlásila, že jsem ho přepila ( a to jsem jej užívala 2 x týdně 1 tabletu), se to setkalo s nevolí. S nevolí proto, že pro ostatní by to právě už nemusela z mého vyprávění být právě ta berlička. Pro mě to 13 měsíců "berlička" byla, ale člověk, když se někdy dostane do reality života, padne ústy na zem tak, že nekouká jestli si ublíží nebo neublíží! Stalo se a víc antabus neužívám - není proč. Zjistila jsem po delší době, že vlastně závislost na alkoholu nemám vůbec žádnou. Piji (tedy pokud se příležitostně např. 2x do roka napiji), je to o tom aby člověk neztratil zbytek zdravého rozumu a spíše se trošku uvolnil, tak jak je to mezi ostatními lidmi běžné. Řeknu si jen, že pít nebudu a nebo jen tolik a tolik a vím co dělám, nikdy z toho nemůže být extrém, který jsem si prožila a dobrovolně jsem se šla udat již podruhé při nula promile alkoholu v těle na detox! U alkoholika vůle fakticky žádná není. A ani u drogově závislých. Musí si to v hlavě tak nějak hodit jinak, aby byl přesvědčen o tom, že jediná cesta je pro něho abstinence a samozřejmě dlouhodobé doléčování po ústavní léčbě....Ano, alkohol a jiné drogy jsou metlou lidstva a tak se tomu delší čas raději vyhýbám. Ne protože se musím , nesmím nebo nemůžu napít - ALE protože nechci. Chtěla jsem na toto téma tuto rubriku trochu oživit...Podle průzkumů polovina národa v Čechách myslí pozitivně a ta druhá nemá na drogy :o)) Zdravím Hanka

LiDuše: antabus; vůle

(Liduše, 30. 10. 2008 16:59)

Zdravím Hanku i ostatní,
už jsem od pár lidí slyšela, že neměli žádnou reakci při přepití antabusu. Možná by Ti lidé potřebovali větší množství antabusu - možná se dříve dělali antabusové reakce i k vůli tomu, aby se zjistilo množství, které je potřeba na konkrétního člověka. A třeba to může být i tak, že by někdo nemusel mít reakci ani po větší dávce antabusu. To opravdu nevím. Máte pravdu v tom, že antabus opravdu závislost neléčí. Ale je to taková pomoc - berlička pro ty, kdo se bojí antabusové reakce. Protože když na tyto lidi přijde bažení, tak musí počkat, než se mohou napít. A právě to čekání může být rozhodující v tom, že k recidivě nedojde, protože mezitím chutě či myšlenky na alkohol už odešly.
Vaše přepití antabusu byl velký risk, nemohla jste vědět, jak Vám bude. Je to asi o chtění nebo nechtění abstinovat. Vím, je to těžké. Nejlepší by bylo probudit se jako by celá závislost nikdy neexistovala a chuť na alkohol by také zmizela z povrchu zemského. Ale to nejde - cesta ze závislosti je práce a stojí úsilí. A vůle? Vůle se rodí z opravdového chtění. Kde není opravdové chtění, není vůle. A opravdové chtění pramení z hloubi duše a srdce. To nejsou myšlenky (měla bych, musím, nesmím, nemůžu). Samozřejmě, že i když něco opravdově chci, tak pak něco musím, nesmím, ... Ale je na to síla a vůle:-)
Mějte se hezky
Lída

pro všechny lidičky ze sedmičky...

(Hanka T., 26. 10. 2008 17:29)

Ahojky všem ! Docela by mě zajímal Váš názor na léčbu na pav. 7 a 8 ? Na sedmičku každý čtvrtek docházel prim. Dvořák a nikdy jsme od něj na toto téma nedostaly patřičnou odpověď ! Osmička se honosí myslím tím, že pavilon byl vybudovám (zrekonstruován před 11 lety a to je tak vše...) Po druhé léčbě jsem zjistila, že na pav. 7 jsou výborné terapeutky, které jsou nesrovnatelné s pav. 8 a proto se zde lidi dokáží více otevřít ve svém problému. Ano, opravdu to mohu potvrdit, třeba u pacientek, které se léčily na pav. 8 a nakonec skončily na pav. 7, kde potvrdily, že problémy, které měly před časem a řešily na pav. 8 se jim lépe řeší na pav. 7 !!! Myslím, že to, že někdo říká, že na pav. 7 není řád...je velmi laciné ! Je zde řád, ale nepanuje tu ten styl "cukr a bič" !!! Uvítám i na toto nějakou zpětnou vazbu....

pro Zuzanu Kuchařovou....

(Hanka T., 26. 10. 2008 16:50)

Ahojky Zuzano, nechápu, jak ti může být po antabusu špatně? Vnáší řád? Ano, vybudovat závislost si můžeme na čímkoli...Je to jen podvědomí, že tak to má být, ovšem účinky na léčbu jako takovou to nemá vůbec žádnou! Vím, o čem mluvím...Pokud je někdo alkoholik tak antabus ho nezachrání! Opravdu, antabus není léčba a to, že se mi ho podařilo přepít, je zřejmě věc, kdy jako jedinec jsem hodně odolná, ale vím, že u některých se to setkalo právě se špatnou odezvou!!!

Sedmička

(Zuzana Kuchařová, 26. 10. 2008 14:43)

Ahoj Vlastí,
to jsem ráda, že jsem četla tvoje řádky. Taky bych ráda byla s někým v kontaktu.
A pro Hanku T. Já na antabus chodím hlavně protože mi vnáší do života řád. I když je mi po něm nekřesťansky špatně od žaludku.

sedmička...ještě dovětek

(Hanka T., 25. 10. 2008 12:39)

Antabus je moc prima !!! Přepila jsem ho ještě v ten den, co jsem ho dostala...bez jakékoli známky reakce (tak jak se v odborných knihách píše!) - na víc si myslím, že antabus není léčba!!! Uvítám, nějaké zpětné reakce na toto téma :o)

sedmička

(Hanka T., 25. 10. 2008 12:34)

já, jsem také ze sedmičky...bohužel už jsem měla tu čest být na sedmičce po druhé...přičemž po první léčbě jsem abstinovala 13 měsíců. "Vůli - tu jsme si už propili. Občas by si člověk měl vypít mozek, jinak ztratí zbytek zdravého rozumu - a čím je sud načichlý, tak nikdy nevyčichne" ...tak, doufám, že jsem nikoho zde nepobouřila?!

sedmička

(Vlasta Havlová, 20. 10. 2008 19:38)

spletla jsem se bylo to do 30.9.2008

sedmička

(Vlasta Havlová, 20. 10. 2008 19:35)

take VAS ZDRAVIM JSEM TAKE ZE SEDMICKY KDE JSEM BYLA DO 30.10.2008 DOCELA MNĚ MRZI ŽE TADY NA Liberecku nejsou mista kde by byliskupiny s touto problematikou vim že v Praze jsou větši možnosti proto uvtám alespon tyto stránky ráda bych byla s někym v kontaktu

Docela ráda

(Lašáková Jana, 6. 10. 2008 23:19)

Zdrávím Vás,docela ráda bych si jen tak pokecala s lidmi kteří navštěvují tyto stránky. Tak snad někdo něco písnete


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64