Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahojky všem ze sedmičky,

Obrazektato stránka vznikla na popud jedné
z  vás. Nedávno si totiž ta dotyčná posteskla, když přišla na skupinu po ukončené léčbě, že jí chybí nějaké stránky, kde by se mohla scházet s lidmi se stejnou problematikou. Napadlo mě tedy otevřít rubriku, kde by to mohlo být realizovatelné.
Nenapadl mě jiný název než Sedmička. Je dost výmluvný sám o sobě. A číslo sedm se mi líbí i z jiných důvodů. Dle numerologie je sedmička číslem introspekce (nahlížení do vlastního nitra). Mimo jiné sedmička uzavírá cestu do pekla, sedm máme čaker, sedm je dní v týdnu, buňky v těle se také obnoví jednou za sedm let, sluníčko je také sedmitečné - i když já na něm nikdy tečky neviděla, ale asi je to tím, že jsem byla při pohledu na něj vždy oslněná:-)

Vítám vás všechny, které sem zavítáte.  
Vaše Lída

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahojky

(Renata Komendová, 9. 9. 2010 11:24)

To je ale venku pochmurno,jak je v Praze?Tady na severu prší...Holky mám na houby zase náladu a zase je to Petrem a lidma-ty co mi přály štěstí ted tahaj věci pro mě co se Petra týče neznámé!Já je ale pozorně poslouchám a začínám si uvědomovat i jiné věci..Petr mě i mou dceru nesmírně zklamal a ona pořád za něj bojuje proti babičce!!V tom jsem bezradná a včerejší hádka s mou mámou mě poslala zase níž,kdy mi vyčítá jaká je má sestra a jaká já,jaké jsou její děti a jaké moje..Petr když mě vystěhoval tak mé matce řekl-vemte si Verunku,u vás ji bude líp!!!Já mu tohle niky nedovedu odpustit,přitom věděl že Verunka která na něm visí nesnáší mojí mámu!!!Tak to není muž pro nás tak jsem to pochopila!

Lídě

(Renata Komendová, 8. 9. 2010 16:09)

Teda Lído mě až mrazí!!!To je fakt nebo jen Tvá uvaha?Já Věřím že se ta naše energie nemuže jen tak ztratit a to já osobně musela bejt pěkné zvíře když mi osud tohle ráčí vracet,je tedy pravda že Petr je první chlap který řekl mě Ende!Jinak jsem to byla vždy já a upřímě trochu Potvora že jsem si muže přehazovala jak horký bambor ale tohle mě zřejmě na kolena mělo dostat,no naštěstí to není zase na dno a v tom jsem se zase poučila,takže i vše špatný je k něčemu dobrý?

LiDuše - Sedmikráskám: OSUD

(Lída, 8. 9. 2010 15:34)

Ahoj Sedmikrásky,
děkuji vám za vaše úvahy na toto téma.
Já osobně si myslím, že osud je opravdu něco pevně daného. Ale pozor: osud si připravujeme sami svými minulými životy. Vždy v životě máme dáno, s čím se budeme potýkat, co máme za úkoly zvládnout, čemu se máme učit. Každý náš život je v podstatě jeden školní rok ve škole. A je na nás, zda budeme ten školní rok mít těžký nebo lehký. Život nám předkládá těžkosti jen do té míry, dokud se je nenaučíme zvládnout. Přesně v okamžiku, kdy se to naučíme, už není důvod, aby nás další takové situace potkávaly. A pokud něco nestihneme zvládnout v jednom školním roce, můžeme si být jistí, že nás to bude potkávat i v dalším školním roce.
Velmi často pláčeme nad svým osudem, když se děje něco někomu, koho máme rádi - ale pozor, to je jeho osud, a tak nezaměňovat!
Někdy máme pocit, že si něco nezasloužíme, že se chováme dobře, tak proč jsou k nám ostatní takoví - není to žádná nespravedlnost - jen se k nám chovají tak, jak jsme se chovali my v některém ze svých minulých životů - dávají nám poznat, jaké to je.
A tak není dobré plakat nad osudem, ale uvědomit si, že v každém okamžiku si ho tvoříme sami!!! A podle toho žít.
Takový malý příklad: Věřte, že pokud byste si neporadily se závislostí tento život, určitě se s ní setkáte v jednom z příštích životů - A tak jásejte :-)
Lída

Ahojda Holky

(Renata Komendová, 8. 9. 2010 15:19)

Tak dnes už je to zase dobrý,nevím včera jsem se nák špatně vyspala a dnes už zase plná elánu))Přišla jsem z práce a zítra mám volno no ale jdu v sobotu((Jinak čtu vaše názory na osud a máme to každá nák jinak ale beztak si taky myslim-co se má stát to se stane at s naší pomocí nebo bez ní..Zítra pujdu ránko na houby tak se těšim,já do toho lesa chodím nejradši sama,nejlíp se mi tam přemýšlí a nikdo mě neruší.Představte si že co známej tak mi nabízej chlapa,já už nevím jak jim mám slušně říct že vážně nikoho nechci i když vím že to myslí dobře...Ach jo tak zatím pa a abstinenci zdar jak říká malá Jiřinka a to mi připomíná že mě zase zanedbala)))Pa Reny

Irče

(Renata Komendová, 7. 9. 2010 21:09)

Ted jsem s Irčou mluvila na skype tak prostě den blbec končí a zítra bude líp,dobrou noc Reny

Renatě

(Irena, 7. 9. 2010 20:34)

???

den blbec?

(Renata Komendová, 7. 9. 2010 19:06)

Tak dnešní den posodim jako den blbec,nikdo mi nic neudělal a já jsem uplně bez elánu a nálady,dnes by mě stačilo trošku poštouchnot a pohádala bych se s někým,nezvedám telefony i když vím že by to byl příjemný rozhovor a raději se nikomu nepletu do cesty,stalo se Vám to někdy?No už at je zítra a to jsem ještě potkala Petra a naštěstí byl v pohodě ale stejně mě štve a on to ví a občas si ještě poštouchne...no jdu se radši najíst,vykoupat a do pelechu tak dobrou pa Reny

Ach ten osud .o)

(Joanna, 7. 9. 2010 18:54)

Ahoj všem,

dostala jsem výtku, ať nenahlížím a píšu, tak se teda zase jdu polepšit. Padlo tady zamyšlení na téma osud. Osobně si myslím, že má každý předem daný osud (a to myslím ve smyslu všech predispozic, se kterými se jeden narodil), který se ale dá změnit tím, jak člověk nakonec žije.

Ahojky holky

(Renata Komendová, 7. 9. 2010 10:59)

Dnes mám volno a mám nákou na prdlajs náladu,muj šéf mi nutí svého kamaráda abych nebyla sama a já si s ním včera dala oběd a je sice nádhernej ale nák se na to ještě necítim a pořád mele..Pak mi řekl že jsem se na něj tvářila kysele a dal mu muj telefon,tak volá a já furt nezvedám nebo řeknu že řídim,sakra to jsem fakt nechtěla on Pétu zná a ví že ho mám pořád ráda a snaží se mi nabrnknout svého kamaráda!!!Ach jo..Tak odpolko sednu na kolo a dám si řádně do těla,jinak je vše bezva,Kuba do CHorvatska dojel kolem 7h a ted už si užívá)))Tak holky krásný den a ten osud fakt máme každá jinak je potřeba ho ale něky trochu poštouchnout..

LiDuše - Sedmikráskám

(Lída, 7. 9. 2010 10:51)

Ahoj Sedmikrásky,
zatím stále ještě čekám, jestli se neobjeví další příspěvky k osudu.
Možná by mohly napsat i ty, co se jenom dívají, že jo holky - Joanno (Jano),....
Jinak, jak psala Irenka, možná byste mohly popřemýšlet o dalším tématu k zamyšlení, až dotáhneme osud do konce. Moc se mi Tvůj nápad líbil, Irenko!
Lída

Osud

(Věra V., 6. 9. 2010 22:47)

Ahoj Lído,ještě k osudu mě napadlo, když se stane nějaké hloupé neštěstí/např. spadne na auto při vichřici strom a zabije řidiče/, tak to je osud. Teď jsem měla v mejlech: Úsměv a dobrá nálada jsou známkou vítězství nad osudem. Podle toho by osud bylo jenom zlo, pán v autě má ale smůlu, ten nedostal příležitost zvítězit. Také jsem zvědavá, co si myslíš Ty. Jinak mou otázku na chat jsi pochopila dobře, díky. Jdu do postýlky, dobrou noc a hezké sny!!!!!!! Věra

Osud

(Irena, 6. 9. 2010 22:10)

Ahoj Lído, docela mě to téma zarazilo, protože jsem dosud o tom co je osud moc nepřemýšlela, ale je to každopádně zajímavé téma. Mě se pojem osud spíš zaměňuje se štěstím a neštěstím. Možná je to vlastně to samé. Věřím třeba na to, že když je člověk na správném místě ve správnou chvíli, tak dostane příležitost, na jakou by normálně vůbec nenarazil a pak už záleží jen na něm, jak jí využije. Ale měl zrovna štěstí nebo to byl osud? Když někomu zemře někdo blízký, je to neštěstí, nebo osud? To je vlastně takový otazník, co si pod tím kdo představuje.Nedostala jsem se dřív k počítači, ale zajímá mě, co si myslíš ty. Můžeme dát třeba nějakou úvahu i na příště:-) Tak pa Irena

Ahojky všem

(Renata Komendová, 6. 9. 2010 7:41)

Tak jsem měla pracovní víkend a super,jsem pořád plná energie ted mám pouze od 12-15h tak budu odpočívat,navečír jsem s Verunkou pozvaná na chalupu na večeři tak dnes bude hezký den.Synáček dnes odjíždí do CHorvatska tak mám snad cestovní horečku za něj)))Všem krásný den papa Reny

Lidusce

(Anička Zmatlikova, 5. 9. 2010 21:18)

Ahojky,to je moc zajimave tema osud!muj nazor je takovi,ze to je neco co mame uz dane a na nas zalezi jestli se tim osudem nechame vest nebo jestli si ho budem postupne menit...nekdo ma spatny osud,ktery by chtel znenit,nekdo na to nema silu ho menit,nekdo zas se o to pokousi...osud to je neco co mame jen mi v nasich rukou!a nikdo jiny!mi si ho servirujeme!taky to je neco z ceho mam velkou obavu!hodne se mi vybavuje,ze kdyz nekdo umre tak lidi rikaji"to je osud"tak to je asi muj nazor!tak ahojky Anicka

LiDuše - Sedmikráskám

(Lída, 5. 9. 2010 16:31)

Sedmikrásky,
stále čekám, jestli ještě někdo se nechce pozastavit nad tématem "osud". Zatím se tedy k tomu vyjadřovat nebudu.
Věrce a Jiřce děkuji za příspěvek.
VĚRKO, moc nerozumím tomu, na co ses mě ptala. Jestli na to, zda máš čekat na chatu, tak to nevím, zda funguje. Spíše by to fungovalo, kdybyste si domluvily hodinu, kdy se tam sejdete.
Zdravím všechny a jdu cvičit (koleno).
Lída

Liduš

(Malá jířa, 5. 9. 2010 1:59)

Věruška mi bere myšlenky!Já jsem nikdy nepřemýšlela o Osudu.Vždycky jsem si říkala,že to co se má stát,se stane(ale osudu jsem to nepřirovnávala).Když je člověk mladý,tak takhle asi nepřemýšlí,vidí jiné "hodnoty".S postupem času,asi jak zraje,si už takovéto úvahy přípouští(srovnává) a dedukuje z nastálých situací osudu.To je alespoň můj názor.
Na Chatu jsem občas,ale většinou zapomenu a ke všemu nemůžu nic jiného dělat nejen na počítači.Jednou jsem se sešla s Aničkou.Dnes,než jsem doklofala vzkaz pro Věrušku,tak "odešla".
Zdravím všechny holčičky!!!

Osud

(Věra V., 4. 9. 2010 18:34)

Ahoj všechna děvčata! Tak tedy k tomu osudu. Nikdy jsem se nad tím moc nezamýšlela, tedy jsem na osud ani moc nenadávala. Ale myslím si, že každý má svůj osud někde napsaný. Jako když v pohádce přijdou sudičky. Pak je otázka, jak s ním naložím. Napadl mě příklad z praxe. Děti, které mají poruchy učení za to nemohou, ale musejí se s tím lépe nebo hůře poprat. Jsou připraveny na potíže a vědí, že nic není zadarmo. Děti, které takové problémy nemají, lehce vším proplouvají, dokud nepřijde bída na Kozáky a nemusejí se začít učit. Záleží, jestli z těch vavřínů, na kterých krásně odpočívají, budou umět vstát.Mluvím jen o dětech,ale je jasné, že záleží na okolních vlivech, povaze atd. Člověk může být dítě štěstěny, ale i tak si to může všechno "podělat",pokud mu nedojde, že musí také něco dělat.Dva lidé mohou mít předurčeny stejné věci, ale každý z nich může dopadnout jinak. Teď ještě něco k podzimu. Včera jsem naplánovala nákup kytek a vyrazili jsme na hřbitov. Krásně svítilo podzimní sluníčko, teplo akorát a ten voňavý vzdoušek, ani se mi nechtělo domů. Pak se ozvali naši letití/ to je blbý slovo/ kamarádi, že nás přijedou navštívit. Opět jsem ocenila střízlivost, stihla jsem poklidit a ještě pak z nich načerpat trochu mládí/je jim třicet/. Dnes mi volala Jana Skácelová, H.H. a Zuzka ji znají. Zítra jdem na vycházku na Pražský hrad. Na chat koukám každou chvilku, ale nikdo tam. Tak tam příště chvíli zůstanu. Tak to Lído může fungovat? Malá Jířo, jak píšeš, že se všude dereš dopředu, tak přeci máš na to při své maličkosti nárok. Vždyť děti také pouštíme dopředu, aby lépe viděly. Naplánuji si ten klub, ráda tě uvidím i všechny ostatní. Tak se mějte hezky sobotníčkově a odpočinkově! Nazdárek! Věra

LiDuše - Sedmikráskám

(Lída, 4. 9. 2010 10:55)

Ahojky Sedmikrásky,
už hodněkrát jsem nakoukla na chat, a nikdy nikdo. Tak vlastně ani nevím, jak se vám daří využívat.
Čekám na odpovědi k osudu. Opravdu mě zajímá, co si myslíte.
Lída

Holčičky

(malá Jířa, 3. 9. 2010 2:22)

Předně vítám Ančičku z výletu.To ti věřím,že jsi dostala do "těla".
Věruško,také mi přišla pozvánka na klub,ale můžu až přes příští středu(15.9.).Maňunka šla do 1.třídy.Šatečky byly přichystané,ale velká zima nám zhatila plány a "mladá"to vyřešila džínama.
Haničko J.vyřiď tvému mrňouskovi ať ještě vydrží a nikam nepospíchá.Jinak přeji vše dobré ať vše dobře dopadne!!!
Renčí,drž se,držím ti palečky!Pozdrav holčičkám.
Iren prosím tě nemůžeš mě takhle zatěžovat e-maily.Nestačím je všechny přečíst!
Hottková,hlavu vzůru,jsme tu i pro tebe!
Liduš - OSUD si nechám na zítra,já podzim taky nemám ráda,ale nebudeme klesat na mysli.Pro mě je i zima krásná teď si to uvědomuju čím dál víc.Hodně o sobě a abstinenci přemýšlím a utvrzuji se,že jsem konečně na správné cestě(to to taky trvalo).Strašně "výživné" jsou DOLÉČOVACÍ skupiny s naším sluníčkem:paní doktorkou Pekárkovou.(Holky zase předbíhám,jako na 7.) Chci být všude první,ale některé nemají pochopení,ale mě to nevadí.
Tak snad jsem na některou nezapomněla.Zdravím naším pozdravem ABSTINENCI ZDAR!!!
malá Jířa

Lidušce

(Renata Komendová, 2. 9. 2010 20:15)

Ahojky,Verunka šla už do 2 třídy a Kuba do 9 a co říct utíká to strašně,nejradši bych je vrátila do kočárku a dala jim dudlík...pravda že na Kuku se musí durazně-puberta,holky a taky aby se nezvrhnul!!Jinak jsou fajn i když víc času tráví s kamarády a po mě oba chtěj pak večer číst Neználka))Užívám si jich a to víc než kdy předtím,tak jdem do pelíšku a všem dobrou noc Reny


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64

následující »