Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahojky všem ze sedmičky,

Obrazektato stránka vznikla na popud jedné
z  vás. Nedávno si totiž ta dotyčná posteskla, když přišla na skupinu po ukončené léčbě, že jí chybí nějaké stránky, kde by se mohla scházet s lidmi se stejnou problematikou. Napadlo mě tedy otevřít rubriku, kde by to mohlo být realizovatelné.
Nenapadl mě jiný název než Sedmička. Je dost výmluvný sám o sobě. A číslo sedm se mi líbí i z jiných důvodů. Dle numerologie je sedmička číslem introspekce (nahlížení do vlastního nitra). Mimo jiné sedmička uzavírá cestu do pekla, sedm máme čaker, sedm je dní v týdnu, buňky v těle se také obnoví jednou za sedm let, sluníčko je také sedmitečné - i když já na něm nikdy tečky neviděla, ale asi je to tím, že jsem byla při pohledu na něj vždy oslněná:-)

Vítám vás všechny, které sem zavítáte.  
Vaše Lída

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

LiDuše - Sedmikráskám

(Lída, 13. 9. 2010 14:29)

Hezký den Sedmikrásky,
jsem moc ráda, že se zde už objevily reakce na SEBEVĚDOMÍ. Já si tu svou nechám jako poslední.
Mám pozdravovat od Ilonky R., kdo jí znáte.
JIŘKO, to je fajn, že ses ozvala. Ů s kroužkem na začátku mi přijde ůžasné, ůspěšné, ůdivné, ůchvatné!!!! Došel mi dech na dlouhá u -uf, ůůůffff.
IRČO, JIŘKO,...., to je fajn, že jste si udělaly příjemné setkání!
JANO, ještě budu skoupá na odpověď, jak jsem psala na začátku. Koukám, jak ses odvázala s psaním :-)
Dej si pozor, ať Tvé sebevědomí není větší než Ty. (JSEM CHYTRÁ, JSEM CHYTRÁ, JSEM NEJCHYTŘEŠJÍ :-) :-) :-)))
VĚRKO, díky i za Tvůj příspěvek. Doufám, že mailneš, jak se máš a co se všeobecně děje (pro ostatní: neděje se nic - tak ať nevznikne informační šum!!!).
Mějte Ůžasný, Ůchvatný čas :-) (jsem ftipná, ftipná, ftipná)L.

Omluva

(malá Jířa, 13. 9. 2010 2:21)

Děvčata já už blbnu,mám toho moc.O sebevědomí psala Iren a ne "úča"Věruška.Já to tady kontroluju a přemýšlím si.Tak pardon. Jířa

Chyby

(malá Jířa, 12. 9. 2010 19:38)

Omlouvám se chyby - už je vidím! (ú umím napsat,a slovo To taky).

Domácí ůkol

(malá Jířa, 12. 9. 2010 19:35)

Tu jsem si tedy nemyslela,že budu od Lidušky dostávat domácí ůkoly.Věruška napsala vše co jsem si tak říkala,že napíšu. No joo ůča)!Já považuji sebevědomí za velmi důležitou věc.Je to vědomí si vlastní ceny - přesvědčení,že člověk jedná správně,vhodně a účinným způsobem.Musím ještě říct,že je třeba mít lásku hlavně k sobě sama za každých okolností.
Tak holky musím moc pochválit Joannu(Janu),vidíš,jak jsi šikovná!!!Ještě nevím kolik je ti let,kolik měříš,jakou máš barvu vlasů,jak moc jsi vyrostla(to víš,já musím všechno vědět - viď Iren).Ty mě ještě neznáš,ale já pro srandu nejdu daleko.(Zkrátka to mi nemusíš psát,zas tak dalece zvědavá nejsem).Já jsem tě chtěla jen popíchnout,abys byla aktivnější.Některé tady lenoší:Hottková kárám!
Jo ještě k tomu setkání,co psala Iren.Nepustila nás vůbec ke slovu(Iren),Helenka chudák obracela oči v sloup a vždy se na mě podívala,abych jí zachránila.Jo mladá,to se odchází bez fotodokumentace?Tak vidíte,co ta holka všechno dělá.Ta je sebevědomá až,až!!!
Tak holčičky končím,nějak jsem se "rozjela".Mějte se všechny fanfárově a nezapoměňte,že ABSTINECE JE VÝHODNÁ!!!
Jo,ještě:JSEM KRÁSNÁ,JSEM KRÁSNÁ,JSEM KRÁSNÁ!!!
papapa Jířa

Sebevědomí

(Věra, 12. 9. 2010 19:28)

Ahoj holky, tak přemýšlím o sebevědomí. Předpokládám, že my si alespoň jsme vědomy své jedné kladné vlastnosti /kromě dalších/ a to schopnosti nebo alespoň snaze, abych nepoužívala tak silná slova, abstinovat. Vždyť jsme hrdé abstinentky. Až budete mít chvilku, zadejte si SEBEVĚDOMÍ, např. www.qark.net nebo www.help24.cz. Tam je čtení na dlouhé zimní večery habaděj. Lída asi napíše svůj názor zase až poslední, aby nás neovlivňovala, není-liž pravda,Lído? Přemýšlím, až se mi z hlavy kouří, ale alespoň nemyslím na lidi, kteří mě aktuálně štvou. Mám honičku!!!!! PA! Věra

Ahoj všem a hlavně malé Jíře

(Joanna, 12. 9. 2010 10:54)

Dávám si osmý den v kuse v práci (dokončujeme maloobchodní katalog), tak jsem si na chvilku odskočila na sedmičku, abych zjistila co a jak.

Mám o sobě něco napsat, tak jsem docela dlouho přemýšlela co.
Na sedmičku jsem se dostala oklikou přes dvě další oddělení (neklid a detox) a s toxickou psychózou z přemíry kokainu. Bylo to zvláštní, nikdy jsem nečekala, že zrovna já navštívím Bohnice v doprovodu dvou policejních vozů a v sanitce.
Trvalo mi pak ještě další rok, než jsem se s tim vyrovnala (hlavně s přístupem české psychiatrie a se svým osobním peklem), tvrdé drogy jsem opustila krátce po svém reversu a nakonec jsem zjistila a musela si přiznat, že všechno zlé, bylo pro něco dobré (mimochodem proto jsem psala, jak si užívám lásku a že mi konečně funguje má vlastní chemie). Potkala jsem LiDušku, pochopila, že věřím v Boha, pokusila jsem se pochopit a nakonec se z pesimisty stal optimista.
Uff a strašně jsem se tím vyčerpala.

Možná je sebevědomí hodně o tom, jak jsme schopny se přijmout se vším, co jsme a jak vypadáme. Nebude to možná znít úplně hezky, ale mé sebevědomí je v tuto chvíli tak "vysoké", že jsem se odvážila vám napsat více.
Jířo, takhle nějak jsi si to představovala?
Liduško, co Ty a sebevědomí ,DDD ??
A všem ostatním přeji hezkou neděli.

Sebevědomí

(Irena, 12. 9. 2010 10:33)

Myslím si, že je to dost důležitá vlastnost, kterou by měl mít každý, ale jen v přirozené míře. Znám lidi, které asi ve frontě na něj předbíhali a vzali ho lidem, kterým teď chybí.Sebevědomí musí být zdravé a měl by ho mít každý, kdo si sebe aspoň trochu váží. Já si myslím, že ho mám akorát,nejsem puťka, ale ani se i když vím, že něco umím nevychloubám, protože dnes je to takhle a zítra to může být jinak.Takže když se mi něco povede, nebo mě někdo pochválí, tak mám z toho radost, ale snažím se dál a nechci usnout na vavřínech.A myslím si , že i život nám ho trochu řídí, protože když někomu po úspěchu moc stoupne, tak většinou brzy následuje pád. Akorát že někteří lidé to nevnímají jako jejich chybu, ale jako smůlu, což je špatně. Tak to je asi tak všechno k sebevědomí:-) Pa pa Iren

Všem!

(Irena, 12. 9. 2010 10:26)

Ahoj holky, tak reportáž ze setkání vám můžu dát klidně už teď, sešli jsme se včera s Jiřinku, Helenkou Roubkovou a Jíťou Novákovou v číně na kafe a já jsem pořád dostávala od naší velitelky Jiřinky zákaz mluvit, přitom já jsem tichá, plachá a nemluvná:-):-) Jenom jsem řekla tři slova a už mě přerušovali:-):-)Jinak musím říct, že všechny vypadali báječně a moc jim to slušelo!Jiřinko-moc hezky si to napsala! Tak pa pa mějte se hezky, já mám ještě volnou neděli a odpoledne jdu s tou mojí psí holčičkou na procházku tak pa Iren

Pozděnoční...

(malá Jířa, 12. 9. 2010 3:07)

Liduš,abys věděla tak já jsem zde pravidelně několikrát denně.
Renčo,ty začni psát detektivky...máš vždy katastrofické scénáře a velmi napínavé,myslím,že jsme ti tady už dost promluvily do DUŠE,tak se prosím vzpamatuj!
Holčičky,hezky spinkejte a naberte síly do nového dne.
Zítra bude reportáž ze setkání:já,Iren,Helča R. a Jíťa N.Papapapapapapapapapapapapapapapapapapa všem Jířa

LiDuše - Sedmikráskám

(Lída, 11. 9. 2010 18:23)

Hezkou sobotu Sedmikrásky,
tak je tu konečně babí léto, jak má být. Ještě sice nevidím cestovat pavoučky na neviditelných nitkách, které se zachycují o obličej, ale sluníčko krásně svítí a směje se na nás.
RENATO, moc se mi líbilo, co Ti napsala Věrka - zkus o tom více popřemýšlet do hloubky. Jinak nevím, ne že bych Ti známost nepřála, ale nepřipadá mi, že by to s tím Jirkou bylo vážné. Ještě před pár dny jsi psala o svých citech k Petrovi. A takhle lehce přeskočit na někoho jiného - tak to potom nebyla láska, a ta jiskra, co přeskočila, brzy vyhasne nebo způsobí ničivý požár, pokud zafouká odněkud nevhodný vítr. Nepřipadáš mi tolik jiná a posunutá, abys měla šanci na vyzrálý, bohatý vztah. A ještě mám k Tobě jednu otázku: Jak se cítíš v posledních dnech? Jak vnímáš svůj život?
VĚRKO, nejenom, že se z Tebe klube hezký člověk, ale také bych řekla: JSI VTIPNÁ, JSI VTIPNÁ, JSI VTIPNÁ :-) Posilovnu necpu nikdy nikomu, ale když jsi psala, že budeš chodit, tak jsem měla jen pár praktických rad (JSEM VTIPNÁ, JSEM VTIPNÁ, JSEM VTIPNÁ?!?!?!). Jinak Tvůj návrh tématu si myslím, že je dobrý a přínosný.
JIŘINKO, sláva Tobě, že jsi na světě - přeloženo: jsem ráda, že ses ozvala. Sice zase v takovou hodinu, že nevím, zda ji nazvat brzkoranní, nebo pozdněnoční:-)
SEDMIKRÁSKY, takže nové téma je: SEBEVĚDOMÍ - obecně, co si myslíte, že to vlastně je, SEBEVĚDOMÍ - jak si myslíte, že jste na tom vy samy.
Hezký víkend a těším se na Vaše názory.
Lída

Věrce-Jiřince

(Renata Komendová, 11. 9. 2010 10:15)

Věrko napsala jsi to trefně a moc hezky a opravdu jsem chtěla být ta hodná teta kterou Barča bude milovat-nikdy jsem na ní ani nezvedla hlas a když se rozcapovala nebo dávala najevo že je ta nehlavnější tak jsem vždy mlčela a věřte ne pokaždé to bylo snadný...Ale každá macecha která má děti ráda tak se pokouší a v mém případě o nemožné...Já Petra milovala tak jak člověk je schopný milovat a včera po 2měsících jsem ukončila celibát a jdu zase dál-proč se trápit nenapravitelným...Holky mastim do práce ted jsem přijela z chaloupky od Jirky a musím se dát trochu do kupy,tak zatím pa a moc děkuji za příspěvky které mají hlavně hlavu a patu...pa Reny

Renatko

(malá Jířa, 11. 9. 2010 2:17)

Ty, prosím tě udivuješ každým příspěvkem.Musím se přiznat,že tomu všemu už nerozumím.Jak jsi mohla dopustit něco takového?Věruška ti to napsala velice dobře.
Holky,veřejně si stěžuji na Haničku Hott.,nepíše a nepíše!!!Liduš,kdyby tady byla taková kolonka,která ti ukáže kdo a v kolik byl na stránkách,asi by jsi byla překvapená.My, starší a pokročilé,většinou máme čas a nahlížíme a kontrolujeme(JÁ).Hezky spinkejte,já už jdu taky.Ať se nám Abstinence daří!!! Jířa

Renče

(Věra V., 10. 9. 2010 19:20)

Ahojky, nejsem odborník,ale jen jak to já cítím.Myslím, že bys měla mít svoji holčičku jako hlavního spojence, hlavně vy dvě být spolu v jedné pevnosti a z té se vydávat na výpravy za láskami. Pokud jste se s Petrem hádali kolem dětí, myslím, že se holky mohly předhánět, která bude mít navrch.Závidím Ti lásku i když jsi momentálně nešťastně zamilovaná, ale pokud už máš děti, asi by se člověk měl o nich dohodnout i s tím milovaným chlapem, jinak to musí být na nervy, pořád sledovat, kdo co komu řekl, provedl, jak jste to rozsoudili, zda to bylo spravedlivě. Důležitý je, že jsi tentokrát z toho vyplula bez ztráty důvěry své holčičky a určitě tě to poučilo pro příště.Užij si hezky víkend, ať ti vše vyjde podle představ a určitě abstinuj, myslím, že pod vlivem jsi musela být pořádný živel. Věra

Věrce

(Renata Komendová, 10. 9. 2010 19:00)

Tyjo,to teda čučim-tys mě uplně odhadla-ano chtěla jsem at mě jeho dcera miluje a nechala jsem jí mlátit tu svou dceru jen at je vše v pohodě...Ted se vše obrátilo proti mě,on se se svou dcerou pořád capí a ta moje nad nim pořád truchlí-jelikož jí hodně přirostl k srdíčku,víc než táta a já nevím jak z toho ven...včera mi Petr dal facku a to za pravdu že je jeho dcea rozcapená tak za tim si už budu stát a plesknul mi jí veřejně...pro mě ted každá rada drahá a budu moudřejší v neděli-Ted si pro mě jede jiřík-Tak si mu pofnukám a požaluji a zítra odpolko jdu do práce ale přísahám že už mi končí svatozář a ten sex mi hodně schází tak zatím ahojky a vše poreferuji...Reny

Čau holčičky!

(Věra, 10. 9. 2010 17:39)

Musím Vám napsat, jak jsem se měla s Janou Skácelovou v Praze. Sedm hodin jsme putovaly od nádraží po Václavák /obchody:knihy, dárky, hadry, knihy, hadry, nakonec jsme vyčerpané skončily v čínské restauraci/ Doporučuji dobré pití hroznový tonik. A koupila jsem si konečně toho velblouda, tak mám abstinenci pojištěnou. Je mi jasné, že nemohu spoléhat na velblouda, ale je to dobrý parťák. Jsem ráda, že je pátek, jsem teď doma sama, tak budu relaxovat s p. Nešporem. Tento týden byl v práci náročný, až mě pořád na mysl přicházela hádanka: Jaký je rozdíl mezi učitelkou a žumpou? Přeci žádný, buď je vyčerpaná nebo nasraná. Omlouvám se, manžel už léta tvrdí, že co pracuji ve školství, jsem hrozně sprostá. No divíte se mi? Lído, posilovnu zatím nestíhám, ale cvičím jógu, ta mě moc těší. Jiřinko, ještě ti napíšu, jak to bude s tím klubem.Hapruje mi v tom ta jóga, ale ráda bych šla, možná budeme moci jógovat dřív. Lído, stále přemýšlím nad tvým pojetím sebevědomí, tak bych to navrhovala jako téma:CO JE SEBEVĚDOMÍ A MÁM HO? "Jsem hezká, jsem hezká, jsem hezká." Ahojky Věra

Renatě

(Věra, 10. 9. 2010 17:09)

Jak jsi mohla nechat svou dceru mlátit? Je to tak, jak si myslím, že jsi Petra tak milovala, žes to raději přehlížela? Věra

Liduši

(Renata Komendová, 10. 9. 2010 9:40)

Ahojky,já bych se kvuli němu skutečně nenapila a právě v těhle drsných situacích si uvědomuji jak jsem silná!!!Lído včera jsem se přesvědčila o tom že je on ten chudák který žije pouze tim špatným a jinak mě nevidí a to není muž pro mě,takže já jdu dál a určitě se brzo ukáže ten který za to stojí...dnes mi přijede Jirka tak si na chaloupce uděláme hezký večer a nebudu se ničemu bránit)))Petr mě strašně a to obrovitě sklamal jako muž,jako otec a hlavně jako člověk!!!Já ho milovala tak moc jak je člověk jen schopný milovat a ted jim pohrdám,docela velkej zvrat...budu se mu snažit vyhnout,člověk co poslal do pekla mě a mou dceru nestijí ani za muj pozdrav!Jeho dcera mohla tu mou mlátit,mohla mě ráno vyhazovat z postele,mohla nadávat sprostě na mého tchána ona mohla uplně vše a já tolikrát vynadala místo jí svojí dceři!!!Ted bych jí ohla přez koleno ta tatínek nebo babička by mě nikdo nezastavyl a seřezala bych jí prdel,což jsem měla udělat už dávno...No a za to jsem včera dostala facku přez celou hubu!!!Holky nenapiju se,pro mě již není situace která by mě k tomu vedla!Já Petrem pohrdám a nebudu si přece ubližovat a zase strácet...Krásný den pa Reny

LiDuše - Sedmikráskám

(Lída, 10. 9. 2010 9:25)

Ahojky holky,
jsem ráda, že se ozvala Jiřinka.
JIŘKO, už jsem si říkala, co je s Tebou, protože ses neozývala. Což u Tebe není zvykem.
RENATO, zase mi připadá, že se pohybuješ na tenkém ledu. PROČ SE S TÍM PETREM DÁLE STÝKÁŠ? Už jsem Ti k téhle situaci psala v mailu. Mám takový pocit, že si všechno způsobuješ sama. Ve chvíli, kdy se s ním bavíš, chodíš s ním na šipky, do hospody (zrovna Ty!!!!!), ... Nediv se potom, že máš problémy. Jestli je nechceš, tak s ním utni veškeré styky!!! Jestli si to neuvědomuješ, tak Ti hrozí brzká recidiva!!!!
IRČO a OSTATNÍ, jaké navrhujete další téma?
Lída

Všem děvčatům

(malá Jířa, 10. 9. 2010 3:23)

Předně vás pěkně zdravím!
Renatko,ty si "najeť" na e-mail z 6.9. a přečti si začátek.
Věruško,ve středu bych šla na klub na 7.,účast přislíbila i Martinka Frei.
Hottková,ty mi prosím nepiš stále e-maily,nestačím číst a odepisovat!
Joanko(Jani),vidíš,že tady nekoušeme.Napiš nám taky něco o sobě.
Ančičko,co je s tebou?Napiš!
Haničko J.jak se cítíš a co mrňousek?
Liduš,díky za OSUD!
Mějte se všechny krásně Abstinenci zdar!!!
P.S.snad jsem na některou holčičku nezapomněla.
Jířa

Pozor na chlapy!!!

(Renata Komendová, 9. 9. 2010 18:30)

Holky tak jsem vyléčená,dnes jsem čekala na šipkách na Petra abych si s nim vše vyříkala a vjel do mě takovej vztek,plácal uplný kraviny a já mu jednu pleskla už jsem to v sobě držela dlouho a představte si že se rozeběhl a dal mi takového facáka že mě ještě pálí ucho,tak tohle byla poslední kapka a to proto že jsem mu řekla pravdu-že jeho dcera je rozmazlenej smrad a rozchod vyustil vlastně kvuli ní že mou dceru poslal do háje...holky jsem ted vyčerpaná a naštěstí jsem doma s dcerou a matkou a zítra přijede Jiřík tak u něj budu do soboty na chalupě a v sobotu jdu do práce tak taky dobrý ale povim vám že si z týhle lásky já jsem vyléčená,uhodil mě vlastně už po 3!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64

následující »