Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahojky všem ze sedmičky,

Obrazektato stránka vznikla na popud jedné
z  vás. Nedávno si totiž ta dotyčná posteskla, když přišla na skupinu po ukončené léčbě, že jí chybí nějaké stránky, kde by se mohla scházet s lidmi se stejnou problematikou. Napadlo mě tedy otevřít rubriku, kde by to mohlo být realizovatelné.
Nenapadl mě jiný název než Sedmička. Je dost výmluvný sám o sobě. A číslo sedm se mi líbí i z jiných důvodů. Dle numerologie je sedmička číslem introspekce (nahlížení do vlastního nitra). Mimo jiné sedmička uzavírá cestu do pekla, sedm máme čaker, sedm je dní v týdnu, buňky v těle se také obnoví jednou za sedm let, sluníčko je také sedmitečné - i když já na něm nikdy tečky neviděla, ale asi je to tím, že jsem byla při pohledu na něj vždy oslněná:-)

Vítám vás všechny, které sem zavítáte.  
Vaše Lída

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Výročí

(Lída, 16. 12. 2010 18:21)

Tak to je, Jiřko a Věrko, opravdu obdivuhodný výkon. OBĚMA GRATULUJI!!! Máte být na co hrdé!
První rok je nejtěžší, teď už by to mělo jít pořád lehčeji. Oběma přeji pořádné množství dalších let v abstinenci a pohodě!
Lída

Re: Re: Re: Re: Výročí

(Věra V., 16. 12. 2010 23:11)

Lído, díky! Budu se snažit, aby se mi tvé přání splnilo. Zdravím soutěživou Jiřinku. Holky, papa!

Re: Re: Re: Re: Re: Výročí

(malá Jířa, 17. 12. 2010 2:23)

Já jsem tady taky!Děkuji Liduš a Věrušce za blahopřání.JE TO BOMBA! Věruš jsme dobré!!!
Ahoj všem i těm,co jenom nakukují. Já Vás vidím!
Papapa malá Jířa

Sedmikráskám

(Lída, 15. 12. 2010 10:15)

Ahojky holky,
nevím, jestli jste všechny pochopily, jak tady teď funguje psaní příspěvků. Všimla jsem si, že Jiřka to nedělá dobře. Provozovatel estranek to tu změnil a já s tím nic nenadělám, takže mohu akorát pár instrukcí. Pokud chcete reagovat na konkrétní příšpěvek, pak je pod příspěvkem tlačítko "odpovědět". Váš příspěvek se tak otiskne pod příspěvek toho, komu jste odpovídaly, mírně posunutý doleva a zároveň se přesunou oba nahoru, aby byl vidět konkrétní příspěvěk a to, že přibyla odpověď. Všichni, kdo napíší potom, se zase ocitnou nad tímto příspěvkem. Pakliže nereagujete na někoho, použijte prosím nahoře "přidat komentář" - váš příspěvek se tak ocitne nahoře jako první ke čtení. Já jsem teď přehlídla Jiřku, protože psala 12.12. tak, že klikla na "odpovědět" na mou reakci na Irenu - tohle tlačítko by měla použít jen v případě, že chtěla reagovat na to, co já jsem psala Irče, pokud by chtěla reagovat přímo na Irču, tak by měla kliknout na "odpovědět" přímo u toho Irčina příspěvku. Ale protože nereagovala ani na jedno, tak měla použít formulář "přidat komentář" nahoře. UFFFF! Tak nevím, zda jsem to zvládla tak, abych v tom neudělala ještě větší chaos :-)
A teď už méně obecně k vám :-)
JIŘKO, teď je asi nejtěžší období v roce, tak se drž. Co vůbec máš s tím ramenem, co Ti říkali doktoři, když si s ním byla? Jak se cítí Maňunka po operaci? S tou Peckou je to dobře, že čeká na Sedmičce na komunitu - moc jí držím palce - mimochodem, strašně jí to slušelo na té fotce, kterou jsi mi poslala. Také jsem ráda, že ses prokousala "Tajemstvím", tak ať Ti to něco dobrého přinese!
VĚRKO, děláš to dobře s tím úklidem - nejdůležitější je se nehonit a být v klidu a v pohodě, vždyť o tom vánoce jsou. Jinak u mě je nového to, že už 3. týden chřipkuji - špatně se uzdravuje, když denně musíš se zvířaty bez ohledu na počasí :-( A ještě navíc se mi teď moc špatně píše, včera jsem si vrazila pod nehet pořádnou třísku - to když jsem dělala cukroví na válu, tak mě to ještě dnes hodně bolí a mám to celé nateklé, ale to je taková úsměvná příhoda, nestěžuji si.
HOLKY, držte se v tomhle období a hlavně nezapomínejte na lásku k sobě, k ostatním, ke všemu co děláte, ....
Lída

Zdravím všechny abstinentky!

(malá Jířa, 14. 12. 2010 3:12)

Aby jste věděly,že na Vás všechny myslím.
Maňunka je po operaci(břišní kýla),tak až jí pustí,budu hlídací.Vše proběhlo v pořádku.
Tak se neulejvejte a pište!!!
Jířa

Pozdravení

(Věra V., 12. 12. 2010 23:07)

Ahoj děvčátka, kde jste? Teprve teď jsem objevila psaní od Jiřinky někde dole. Irčo, gratuluju ti k velikému pokroku. Je pravda, že se lidé chovají tak, jak z nás vyzařuje, co si samy o sobě myslíme. Když jsem na dovolené, kde mě všichni znají, řekla, že nepiju, protože jsem měla zdravotní problémy a teď už mi to tak vyhovuje, tak jen skalní pivaři mi ještě několikrát nabídli, ale pak viděli, že je to zbytečná řeč. A co je vlastně na tom, kdyby si mysleli, že ses léčila? O to víc jsi obdivuhodná, žes tu zákeřnou nemoc zastavila. Já si to tak myslím a nikdo v práci, i když to všichni vědí, na mě křivě nekouká. Alespoň si to nepřipouštím a nekoukám se tudíž na nikoho podezíravě. Dnes jsem poklidila, navrch huj, vespod fuj a chodím a říkám si, jak máme hezký byt s těmi vymalovanými pokoji a vánoční výzdobou. Ještě zdravím Lídu, statečnou Jiřinku a ostatní. Napište, co je u vás nového. Abstinence je radostná, povznášející, uklidňující, uzdravující, penízešetřící, rodinuutužující, přátelenacházející, prostě výhodná. Čauky Věra Zase ten sakrakód!

Liduš

(malá Jířa, 12. 12. 2010 3:40)

Tak jsem přestála strach ze začátku filmu Tajemství(měla jsem opravdu strach) a koukala asi hodinu.Na to,že jsem od propuštění z léčby nezapla televizi,jsem teda byla statečná!Je to moc mluveného slova a vše jsem nestíhala vnímat.Zajímavé "to" v každém případě je dost i jsem si potvrdila to,co se mi kolikrát stalo,když jsem na něco usilovně myslela.Určitě "to" funguje a tomu věřím!!!
Jen tak pro Irenku - jsi teda borec!
Ahoj všem! Jířa

Ahojky!

(Irena, 9. 12. 2010 20:34)

Tak Vám musím napsat docela důležitou změnu v mém životě- včera jsme měli vánoční večírek firmy, kde bylo asi 60lidí a mělo se tam jíst a pít a já tam chtěla moc jít, takže jsem šla:-)Včera poprvé před spoustou lidí jsem normálně razantně řekla, když se připíjelo šampusem a rozdávali se skleničky, že nepiju, protože mám zdravotní problémy a poprvé jsem to řekla automaticky bez pocitu vinny, že to všem bude jasný a že jsem divná že nepiju. A byla jsem až překvapená, jak to všichni vzali normálně. Takže asi to fakt máme jenom my v sobě sami, že si myslíme, že to každýmu dojde proč nepijeme a zbytečně se tím stresujeme. Nebo aspoň jsem to tak měla já až do teď. Je to super pocit říct to jako normální oznámení bez myšlenek, že to někdo pozná a tak.Asi to má všechno svůj postup, protože od léčby to jde všechno krok po kroku jak v mé hlavě, tak i v mém životě a já jsem ráda, že to jde všechno postupně a né najednou, protože si to aspoň stačím uvědomit:-)
Tak se všichni mějte moc hezky a ještě před vánoci napíšu:-)
Pa pa pa Iris

Re: Ahojky!

(Lída, 11. 12. 2010 17:19)

Ahojky Irčo,
koukám, že tady s Tebou nikdo nemluví :-) Neví, kde jsou všechny, asi trochu frmol před vánoci. Bude muset zapracovat naše dohlížitelka Jiřinka :-)
To je úžasný posun, to Tvoje odmítání. Já jsem vždy říkala, že to lidé berou normálně, ale asi je to opravdu hodně ovlivněno tím, co přitom vyzařujeme, jestli nejistotu, jak se budou tvářit. Tak pak se asi tváří divně, když jsme nejistí. Ale možná spíše pozorují naši nejistotu, která z nás je cítit, než aby zkoumali odmítnutí. A my si to špatně vykládáme. Sama jsi toho důkazem - když to neřešíme a normálně odmítneme, tak je vše a všichni také normální. Jsem moc ráda, žes to sem napsala, je to povzbuzení pro ostatní - nebát se jistě říkat NE.
Měj se krásně a poklidný předvánoční čas
Lída

Re: Re: Ahojky!

(malá Jířa, 12. 12. 2010 1:13)

Liduš,dohlížitelka je moc smutná,asi na mě vše opožděně doléhá.Ještě ke všemu,aby toho nebylo málo....to pitomé rameno.Bolesti auauau!
Jest-li můžu roznášet"drby",tak Pecka je na 7.asi tam musí být tak dlouho než bude místo v komunitě.
Maňunka zítra(vlastně dneska)nastupuje do nemocnice - břišní kýla.Minulou neděli měla vystoupení,v tancování,to by těžce nesla,kdyby tam nebyla.Měla jsem jí tu celou sobotu a bojí se.Tak jsem jí uklidňovala.
Jinak jsem si na včerejšek "udělala výlet" na str.8.,tak jsem se nařechtala našemu panu primářovi Nešporovi,když předváděl např.medvěda Gryzzliho,jak se směje.To bylo velice oddechové.Jinak stálé vyřizování po úřadech,ale už mám vše potřebné hotové.
Holčičky i když je předvánoční čas,tak se neulejvejte a pište!!! To je rozkaz č.1.!
Tak se všechny mějte fanfárově a ahoj.Abstinence je výhodná!!! malá Jířa
P.S.zase ten pitomej´kód....

Sedmikráskám

(Lída, 4. 12. 2010 9:54)

Milé Sedmikrásky
Věrka má skvělý tip na vánoční úklid. Pokud se vám nechce hledat ve vzkazech, tak cituji: "Ukliď předsíň, vyluxuj, zatáhni závěsy a zapal svíčky. Vánoční atmosféra už přijde sama, dostane se i přes neumytá okna." Má pravdu. Není přeci dobré se uštvat a unavit. Mám pocit, že naši blízcí mají raději nás - pohodové a usměvavé, s časem pro ně, než se dívat na nás, protivné, se smetákem v ruce a bez času na ně. Dejte si na to pozor. Vždyť vánoce jsou svátky pohody, lásky a klidu. Toto období už k nim patří, tak raději buďte všichni pospolu, více si povídejte a méně uklízejte :-)
Přeji všem poklidný předvánoční čas.
Věrce děkuji, za přání zdraví.
Lída

Přání

(Věra V., 4. 12. 2010 0:13)

Lído, ještě jsem ti chtěla popřát, ať jsi brzo zdravá a můžeš zase cvičit. Věra

DÍKY

(Lída, 3. 12. 2010 15:03)

Věrko,
moc Ti děkuji za příspěvek do kasičky stránek. Objevila jsem ho včera večer. Moc si toho vážím, že člověk jako Ty, která nemá zrovna peněz nazbyt, pošle příspěvek, o kterém se nedá ani náhodou říct, že je malý. DĚKUJI A MOC SI TVÉHO PŘÍSPĚVKU VÁŽÍM!!!
Sem tam někdo příspěvěk pošle a věř tomu, že to většinou nejsou lidé, co oplývají penězi.
Jednou jsem jedné staré paní léčila na dálku kočičku, která ani nebyla její. Prostě přišla k ní na zahradu a byla moc nemocná. Ta paní, přestože měla malinký důchod, utrácela velké peníze za veterináře, který té kočičce stejně neuměl pomoci. Já jsem jí s kočičkou pomohla, nic jsem po ní nechtěla - ta paní ani neměla (vždyť vše nechala u veterináře). Ujišťovala jsem ji, že mi opravdu nic nedluží. A za půl roku se mi od ní objevil příspěvek 500,- Kč na účtě. V tu chvíli se mi chtělo skoro plakat dojetím, jaký ta paní je člověk. Peníze poslala, přestože jsem nic nechtěla. A naproti lidem, jako jsi Ty a ta stará paní, jsou zase tací, co jen chtějí brát a nic dávat, i když by to zrovna u nich někdy bylo namístě, protože toho chtějí až až. Kolikrát mi lidé přispějí jen tak, i když nic nechtějí, protože jim je na mých stránkách dobře a vědí, že mě to stojí čas a vlastně i peníze, když nechci na svých stránkách reklamy.
Takže DĚKUJI
Lída

Lído,

(Věra V., 4. 12. 2010 0:10)

Tak jsem si nějak chtěla udělat radost, proto jsem to poslala a také si vážím toho, co pro nás děláš. Také jsi pro mě teď jediná vrba. Mám sice dost známých, se kterými se dá povídat, ale nemám potřebu se jim svěřovat. Film Tajemství mi Jiřinka darovala, ještě jednou Jiřinko díky, ale ještě jsem ho neviděla. Koncert byl hezký, ale hlavně naše setkání. Když vystupovala děvčata ze sedmičky, měla jsem divné pocity, takovou nějakou úzkost a i mi jich bylo líto. Ale zase to bylo pro mě poučné, že na sedmičku už určitě Néééééé. Mít Nikolku ve třídě není špatné, děti to berou normálně, možná jí trochu závidí a já s N. si tak trochu hrajeme, chvíli babička /tajně šeptem/ a chvíli učitelka. Tak jsem to vše semlela a ještě návod na vánoční úklid: Ukliď předsíň, vyluxuj, zatáhni závěsy a zapal svíčky. Vánoční atmosféra už přijde sama, dostane se i přes neumytá okna. Papa, a bacha, s čerty nejsou žerty! Věra

snad naposled... :-)

(Pecka, 3. 12. 2010 3:19)

Tak holky. rozhodla jsem se jít do komunity, už mě nic nedrží, tak doufám že to tam zwládnu :-) todle je poslední psaní, ráno hend odjíždim :-) mějte se krásně,,,papa :-)

Re: snad naposled... :-)

(Lída, 3. 12. 2010 14:46)

Ahojky Pecičko,
to je dobré rozhodnutí - komunita. A nerozcházej se všichni - jen ti, co se k sobě z nějakého důvodu nehodí. Počkej po komunitě, ta Tě totiž změní - budeš sebevědomější (pokud se Ti podaří ji dotáhnout do konce) a jako taková najdeš k sobě i jiného člověka (jiskřivějšího, sebevědomého - zdravě) se kterým Ti to úplně jinak bude klapat.
Držím palce, Pecičko.
Lída

:(

(Pecka, 30. 11. 2010 23:38)

tak dnes jsem zažila další ránu :( nechala mě přítelkyně :( :(

Re: :(

(Lída, 2. 12. 2010 14:52)

Pecičko naše milá a malá,
tak to je smutné, viď, takhle před vánocema :-(
Vím, že je to těžké, když někdo někoho opustí. Jiřka se Ti snaží radit dobře, ale vím, jak svět vypadá černě, když se nám něco takového stane. To pak máme pocit, že nikdy už nic nebude takové, jaké to bylo. Je to tak, to nebude. Ale čas Ti vše pofouká a vyléčí. Vzpomeň si na nějaký bolestný rozchod a koukni se na to, že také přebolel. Víš, ono vždy, když něco skončí, tak také něco může začít. Zase bude líp, uvidíš. Ten správný človíček na Tebe teprve ještě někde čeká. Potkáš ho, neboj.
Jestli chceš, napiš mi maila.
Lída

Re: Re: :(

(Pecka, 3. 12. 2010 3:21)

Lído, já jsem práwě moc bolestnejch rozchodů nezažila, wětčinou jsem to skončila já, ale o tomdle wztahu jsem si myslela že to wydrží...ale newadí :-) wšichni se rozcházej :-) tak snad bude líp :-)

Varování!!!

(Věra V., 2. 12. 2010 17:49)

Pecičko, hlavně ať se nenapiješ! Vždycky, když už mě někdo / většinou dcera/ rozhodí, tak si řeknu, teď už jsem ublížená, tak proč bych si ještě ubližovala sama alkoholem? Snad mě pochopíš, jak to myslím. Drž se! Věra


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64

následující »