Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

západ.jpg

Milí človíčci,

 

ObrazekObrazekčas od času problémy prostě patří k životu.   Ony nás  totiž spoustě věcem učí. Naše problémy nás nabádají, abychom hledali řešení. Pokud se tím řídíme, můžeme si být jistí, že starosti, které nám působí, se začnou umenšovat.
Určitě hledáte cestu, jak z Vašich potíží ven. Ráda se stanu Vaším pomocníkem a průvodcem na této cestě. 
Podělte se se mnou o svá trápení a problémy. Možná Vám bude stačit se jen porozhlédnout kolem sebe a řešení uvidíte. Může přicházet ve formě snů, nenadálých myšlenek, naučte se číst i chování svého těla. Zakopli jste včera - na co jste přitom mysleli? Bolí Vás často v krku - čeho máte po krk? Nemůžete otáčet hlavou - co nechcete vidět? Nebo Vás třeba bolí kolena - položte si otázku, v čem jste málo pokorní. Vesmír k nám totiž promlouvá neustále, jen se ty jeho rady musíme naučit vidět a číst.
Nejsem jen terapeutka, ale i léčitelka. Můžete se se mnou poradit i o svých zdravotních problémech. Nově jsem otevřela i léčitelskou poradnu.
Můžete se dokonce zeptat na svoje zvířátko, a to ať už si
s ním nevíte rady nebo je nějak nemocné.
Tak už neváhejte a pište, ať můžeme společně najít cestu, která Vás vyvede ke světlu.


                                 Moc a moc Vám děkuji za pochopení,

                                                                                 s láskou Liduše

Prosím všechny, kdo mi píšou a chtějí ode mě odpověď, o zaslání do pokladničky stránek jakýkoli obnos, třeba jen symbolickou korunu. Odpovídání na Vaše otázky mě stojí čas i energii a v zájmu zachování rovnováhy je nutné, aby energie dávání a přijímání byly vyrovnané.  

číslo účtu: 2300240072/2010    variabilní symbol - vaše datum narození

 poradna pro duši

léčitelská poradna

 

Komentáře

Přehled komentářů

Co je śpatně?

(Monika, 18. 6. 2008 22:10)

Ahojky Liduško,nejdřív děkuji za mejla, už jsem ho jednou dostala, ale jsem ráda že se mi připoměl a tím i tyhle stránky.Musím je zase prozkoumat co je tady nového.Ale proč píšu, mám opět dva sny možná na sebe navazují nevím.Začalo to tím že jsem poprosila jednu paní zda by mohla nějak pomoct odblokovat dům mé matky, to jako skutečně , nato se mi zdálo že z půdy dřív tam bylo seno se zvedl obrovský energetický mrak, černy, mměla jsem pocit že je to energie ale viděla jsem v něm netopýří křidla ten mrak se vznesl a pak odletěl směrem na západ, po té za několik dnů se mi zdálo že duch mě maminky byl u nás v ložnici, za ní stalo několik mužú take duchové a měla v ruce velký černý energetický kámen, a ten mi položila na přímo na solar doprostřed hrudi určitě víš, které místo myslím, probudila jsem se a měla hrozná strach že maminka zemŕela a druhý den pořád čekala nějaký telefonát,naštěstí se nic takového nestalo, ale stejně mám strach co to mělo znamenat, a do toho ješte to už asi k tomu nepatřilo, jsem ve snu dloouhým prutem bičovala manžela po holých zádech, pak jsem ho bila pěstěma a do toho mi vlezlo že jsem vyhrála 200milionú, byl to nádherný osvobozující sen, jen jsem řeśila to aby se to nikdo nedověděl a nezabil mě, v tomhle snu jsem se i stěhovala i se synem do podnájmu, která byl můj první ve skutečnosti-díky těm penězům, prosím o odpověď, když tak alespoň na ty první dva sny, ty mě straší.Dékuji

LiDuše - Zuzana: vztah bez citu

(Liduše, 14. 6. 2008 19:21)

Dobrý den Zuzano,
ani bych neřekla, že potřebujete radu zvenčí:-) Z toho, co píšete, vyplývá, že sama dost dobře víte, co chcete. Jen Vám to v současnosti připadá neřešitelné (nemáte bydlení).
To, jak jste celá dlouhá léte žili, svědčí o tom, že vlastně Váš vztah nikam nesměřoval a jen se to zamotalo a změnilo s příchodem dítěte. Nebýt toho, asi byste spolu nikdy nebyli. Myslím, že není o čem přemýšlet. Píšete, že jste často nešťastná, žijete spolu bez citu a dokonce začínáte mít zdravotní potíže.
Pokud spolu zůstanete, co získáte? A co tím získá Vaše dítě?
Vy budete čím dál nešťastnější a to přispěje k ještě větším zdravotním potížím. Vaše dítě získá nemocnou mámu, rodiče, kteří se nemilují (to není dobrý vzor pro žití).
Když odejdete (a není to neřešitelné - všechno jde vyřešit: jsou podnájmy, ...), co nastane?
Možná se budete cítit chvíli osamocená, ale nebudete se trápit partnerovými nevěrami a zřejmě se po čase upraví i Váš zdravotní stav. Vaše dítě sice nebude mít oba rodiče pohromadě, ale pořád bude mít mámu i tátu, navíc bude mít zdravější a spokojenější maminku, která sama žít umí (nebo to tak nebylo do té doby, než jste spolu začali žít?).
Asi byste si měla sama zkusit zodpovědět tyto otázky - klidně si sedněte, vezměte si tužku a papír a napište si všechna pro a proti. Co asi převáží?!
Liduše

LiDuše - Eva: Žádost o pomoc

(Liduše, 14. 6. 2008 18:58)

Evo,
to, že bydlíte v podstatě pohromadě, je v tomto případě mínus. Váš bratr může mít pocit, že má stále někoho za sebou, kdo mu může pomoci, když bude nejhůře.
Všeobecně bývá prospěšné, pokud rodiče pohrozí svým dospělým dětem vyhazovem z domova nebo to opravdu udělají. Jenže tady už je to trochu jiná situace, Váš bratr je už dlouho dospělý a stihl si založit (a i zbourat) rodinu. Prostě to nějakou dobu zkuste způsobem, jakým jsem Vám psala a uvidíte.
Je to složitá situace. Budu ráda, když se mi třeba za měsíc ozvete, jak se vše vyvíjí a podíváme se společně na další kroky.
Přeji hodně trpělivosti a sil situaci zvládnout.
Liduše

LIDuše - Jitka: Nešťastná

(Liduše, 13. 6. 2008 11:06)

Milá Jitko,

rozchody jsou bolestná věc. Nevím, proč jste se rozešli, ale asi jste pro to měla nějaký důvod. To, že se Vám stýská je pochopitelné a opravdu to chce čas.
Mám pocit, že se i hodně bojíte, abyste nezůstala sama. Nebojte. Určitě ještě někoho potkáte. Jen nespěchejte. Teď je určitě vhodné si "odsmutnit" konec tohoto vztahu. A smutněte, co nejvic to jde! Jen tak se můžete osvobodit. Klidně si pusťte i nějakou hudbu, která Vás chytne za srdíčko a poplačte si. Dělejte to i opakovaně, bude-li třeba. A až přijde doba, kdy budete mít jen poslední zbytky smutku, představte si, jak Vašeho bývalého partnera propouštíte - klidně ho i v představách od sebe odstřihněte a dívejte se, jak se zmenšuje a mizí do dáli.
Nespěchejte do nového vztahu, mohla byste se splést. Vhodný partner se objeví až po roce. Během této doby, co budete sama, nezapomeňte žít. Stýkejte se s přáteli, podnikejte nějaké akce - něco co Vás baví, z čeho máte radost. Prostě rozkveťte, ať přitahujete do svého života to, co potřebujete:-)
Liduše

vztah bez citu

(Zuzana, 12. 6. 2008 13:34)

Dobrý den,Liduše.Je mi 45 let a momentálně prožívám již čtvrtý rok partnerskou krizi.Se svým přítelem jsem šestnáctý rok.Ale bydlíme spolu pouze čtyři roky a to od narození našeho dítěte,ke kterému byla velmi problematická cesta,protože partner chtěl a nechtěl a nakonec když jsem otěhotněla nechtěl už se mnou být.Těhotenství nebylo pěkné ale nakonec jsme zůstali spolu.Rok po narození dítěte jsem přišla na to,že můj partner udržuje vztah s jinou ženou a to vlastně už od doby krátce před mým otěhotněním.Období posledních dvou let nebzlo a není pěkné.Občas najdeme společnou řeč,jedeme na společnou dovolenou,máme i intimní chvilky,ale vše se odehrává tak trochu bez lásky a citu.Nevím zda druhý vztah stále trvá a často jsem neštastná.Parner dítě miluje a já mám pocit,že je se mnou jen kvůli němu.Chtěla jsem odejít ale nemám zatím bydlení.Často cítím ponížení a poslední dobou začínám mít zdravotní potíže.Prosím o radu zvenčí.Mé narození 27.3.1963,partner 19.7.196 zuzana

Žádost o pomoc

(EVA, 10. 6. 2008 10:18)

Veeeelmi pekne dakujeme za nadej, ktoru ste nam dali. Pytali ste sa na situaciu rodinneho postavenia - ja som jeho sestra, som s nim v kontakte denne. Moj brat byva v dome spolu so mnou a nasimi rodicmi, avsak patri mu oddelena časť domu. Ma dvoch synov, posolstvo, ktore ste nam odovzdali sa moze tykat aj ich dvoch... Ak Vam to pomoze, tu su datumi ich narodenia: 23.10.1994. a druhy syn: 20.4.1997. Napriek tomu, ze ho synovia navstevuju, pije aj v ich pritomnosti... No i ja by som rada pomohla, pretoze ide o mojho brata a pre jeho stav sa trapime vsetci, cela rodina. Moj datum narodenia: 1.9.1970. Dakujeme za nadej, ktoru ste nam dali, verime, ze posolstvo pochopime a pomozeme mu...
Este by som dala datum narodenia synovca, neviem, ako by mu mohol pomoct, ale jeho datum narodenia vraj hovori, ze je duchovne vysssie ako my ostatni...30.9.1986. Velmi dakujeme!!!
Pekny den

LiDuše - Eva: Žádost o pomoc

(Liduše, 9. 6. 2008 21:53)

Milá Evo,
s alkoholismem je to moc těžké. Nevím, z čeho pramení neúspěch léčby Vašeho příbuzného. Psala jste, že se již několikrát léčil. Úspěch léčby závisí na tom, proč člověk léčbu podstupuje. Pracuji přímo na oddělení závislostí a mohu Vám říct, že pokud se lidé jdou léčit, protože je někdo z rodiny "dotlačí", je většinou jen otázka času, kdy znovu začnou pít. Takoví lidé většinou podstupují léčbu pod nátlakem, není to jejich vlastní rozhodnutí - dělají to třeba proto, aby se s nimi partner nerozvedl nebo chtějí klid od věčných řečí,... A pokud jejich motivem není jejich vlastní chtění, ale pouze chtění ostatních, pak je většinou marná každá snaha. Občas se může stát, že v terapii můžou změnit svůj postoj - ale to se děje velmi zřídka. Někdy, když nepomáhá opakovaná léčba ve stejném druhu zařízení, je dobré zkusit léčbu absolvovat jinde. Jenže v případě Vašeho příbuzného zatím nelze o něčem takovém uvažovat, když sám nechce.
Těžko se mi radí, protože neznám Vaše rodinné postavení (nevím, zda ho chodíte navštěvovat, zda můžete ovlivnit praktické záležitosti jeho domácnosti,...) V současnosti mu nejvíce prospějete tím, že ho poznenáhlu začnete vtahovat do života. Spočívá to v drobnostech - třeba v roztáhnutí závěsů (musíte i počítat s jeho nevolí - obrňte se), nebo v zapnutí pračky a nechat na něm pověšení prádla,... Otázky typu: "Kolik jsi toho dnes vypil?", tvoří jen bariéru, je dobré je vynechat. Nezrazuji Vás z rozhovorů na téma léčby - vyčkejte však na vhodnou příležitost.
Mám pro Vás poselství od Andělů. Možná mu porozumíte více než já. Váš příbuzný je opravdu obklopen temnotou alkoholu a těžkých psychických stavů. V této fázi je téměř odtržen od reality - a momentálně ani není v jeho silách tento stav změnit. V jeho blízkosti (možná ne faktické, ale určitě vztahové) se však vyskytuje bytost, jejíž síla je schopna do jeho temného světa proniknout. Snad by to mohl být někdo z rodiny (přátel?), mladší (asi 12 - 17 let), možná chlapec.
Budu ráda, když mi dáte vědět, do jaké míry by mohl být pro Vás tento vjem vodítkem.
Navzdory tomu, že situace Vašeho příbuzného je velmi vážná, tato informace do ní vnáší záblesk naděje.

neštastna

(Jitka, 9. 6. 2008 10:28)

Ještě K "neštastna". Narodila jsem se 23.3.1956 a přátel 27.7.1966

nešťastná

(Jitka, 9. 6. 2008 10:27)

Ahojky Liduše, jsem momentálně velmi neštastná. Rozešla jsem se s přítelem a ted mě to strašně mrzí. Nechce se už vrátit, ale já si říkám, co kdyby. Tak bych chtěla vědět, jestli je možné, že budeme zase spolu žít. A pokud ne, zda brzo potkám někoho jiného, kdo bude mě a já jeho milovat. Děkuji.

ZIADOST O POMOC

(Eva, 7. 6. 2008 11:20)

Dobry den, chcela by som Vás veeeeeelmi pekne poprosit o pomoc. Ide o jedneho clena nasej rodiny, ktory sa bol niekolkokrat liecit z alkoholizmu, no napriek tomu, ze uz stratil aj svoju vlastnu rodinu - odisla od neho zena a dve deti - znovu a znovu sa k alkoholu vracia...akoby nemal silu, volu alebo chut rozlucit sa s alkoholom natrvalo... cely den travi doma, zamknuty, so zatiahnutymi zavesmi, cim dalej je to horsie... Mame o neho velky strach, no on nas nepocuva, neda na nase rady a prosby... Prosim Vas o pomoc, co dalej, co mame pre neho urobit, alebo ako ho podporit v tom, aby sa sam rozhodol zmenit svoj zivot... Vsetci verime a dufame, ze sa to obrati na dobre, avsak zaciname mat pochybnosti, pretoze jeho stav je cim dalej vaznejsi... :(( Prosime o pomoc...
(Pozn.: příspěvek překopýrován a jméno a datum narození na žádost smazáno - Liduše)

LiDuše - Zuzana: strom života

(Liduše, 30. 5. 2008 17:08)

Zdravím Vás Zuzko,
potěšila mne Vaše odpověď. Jsem ráda, že jste si našla svůj strom života. Našla jste si ho Vy, i když on už Vás vyhlížel, protože o Vás věděl. Jen čekal, kdy přijdete. Zkuste se ho zeptat, co máte společného a v čem se lišítě (co má on a Vy ne; a opačně, co máte Vy a on ne) a buďte otevřená, ať k Vám mohou přijít jeho odpovědi.
Ráda si s Vámi domluvím schůzku, abychom si mohly popovídat více o Vašem životě (i o vztahu s maminkou) a zjistit tak, co by Vám mohlo nejlépe pomoci. Zavolejte mi prosím ohledně termínu.
Mějte se co nejlépe
Liduše

strom života

(Zuzana, 29. 5. 2008 19:10)

milá Liduško,
moc děkuji za odpověď a přívětivá slova. Stom si mě našel sám při cestě do práce, ráda se mu svěřuji a dodává mi i trochu své energie, kterou opravdu potřebuji......Na maminku jsem meditovala se svojí terapeutkou a přišla na hodně zajímavých věcí i na to, že to měla v životě hodně těžké a proč a co a jak dělala. Nebyl mezi námi nikdy dvěrný vztah, pořád pracovala a pak podnikala, až teď k sobě hledáme cestu, když je sama a má na vše čas, protože je v inval.důchodu. S masáží opět začnu, chodila jsem k jedné šikovné paní, která dělá snad vše, pomáhala mi Bowenovou masáží i jinými vhodnými způsoby....
Ráda bych se s Vámi sešla, děkuji za nabídku, Bydlím v Plzni a vy jste asi v Praze, tak by nebyl problém dojet.Nevzdávam se, ale psala jste, že se problémy se mají řešit, tak se snažím různými způsoby a asi ne náhodou jsem našla Vaše stránky. Předem děkuji a stránky máte moc hezké

LiDuše - Zuzana: přivtělené duše

(Liduše, 24. 5. 2008 12:55)

Zuzko,
v současnosti potřebujete nasbírat energii a zesílit. Pro Vás je nejlepší čerpat energii z přírody, to znamená denní procházky do přírody, nebo alespoň pobyt na zahradě, máte-li kde. V přírodě se orientujte na stromy, nejlépe listnaté, z měkkého dřeva - můžete je objímat, ale vždy se jich předtím zeptejte na svolení.
Přivtělené duše sice žijí z Vaší energie, ale nejsou příčinou Vašich problémů a zatím není čas na to, je odvádět. Prospěly by Vám masáže, které jsou zaměřené na energetické bloky v těle.
Ten dům, ve kterém jste bydlela, není sám o sobě negativní. Spíše na Vás negativně zapůsobilo to, co jste tam prožila - není se čemu divit. Smrt otce a otčíma spolu může souviset, ale smrt matky manžela nemá žádnou souvislost se dvěmi předchozími. Jen se to tak může jevit. Moc se nezmiňujete o Vaší mamince, jaký s ní máte vztah a jaká byla, když jste byla dítě a vůbec, jaký je to člověk. Možná si můžete zameditovat na svoji mámu.
Mohla bych Vám pomoci i osobně, ale nevím, jak daleko bydlíte. Vaše potíže mají složitější pozadí, které ani já teď z této pozice (bez osobního kontaktu) nemohu objasnit.
Určitě se obraťte na někoho alespoň kvůli těm masážím - nejsou sice o vyléčení, ale o zesílení a zahrmonizování určitě.
Přeji Vám, ať najdete ten správný směr k uzdravení
Liduše

přivtělené duše?

(Zuzana Nováková, 23. 5. 2008 17:48)

Milá Liduško,
náhodou jsem narazila na Vaše stránky a cítim nutkání požádat Vás o radu. Narodila jsem se 14.3.1977 a již 10 let mám problémy, které neustupují, mám proto pocit a bylo mi to již naznačeno, že plynou z přivtělených duší. Podstoupila jsem i skup. psychoterapii a mé potíže byly označeny jako psychosomatické...proto jsem se začala zajímat o alternativní způsoby léčby a esoteriku, užívám rovněž Bachovy esence a TČM. Je to na dlouhé povídání, ale chtěla bych vědět, jestli vše může způsobit jedno místo, konkrétně dům, kam jsme se v mých 11 letech přestěhovali a spustil se řetězec podivných "nevysvětlitelných jevů"sebevražd - počínaje mým otcem, který na místě nežil, pak otčímem - který skočil pod vlak a pak umrtím 3.matky manžela. Já jsem se tam nikdy necítila dobře, již tam nežiji, ale přijde mi to jako prokletí, nebo něco, čemu nerozumím. mám neustále bolesti v celém těle, neustále napětí a tlak ikdyž provozuji meditace, relaxace atd...je možné mi doporučit nějaký způsob řešení a pomoci(je-li to způsebeno přivtělenými dušemi? Předem moc děkuji za radu, mějte se jen krásně :)

LiDuše - Monika: plánovaný sen

(Liduše, 20. 5. 2008 19:55)

Milá Moniko,
mám z Vás moc velkou radost. Jste moc šikovná a myslím, že práce ze sny je pro Vás skutečně vhodná, jak je vidět, jde Vám to úplně samo. Ten Váš sen se dá vykládat dvěma způsoby: v přeneseném významu (archetypy) byl opravdu léčivý, jak jste ráno po probuzení cítila sama. Byl o větším pochopení sebe sama, ukazoval na duchovní rovinu, kterou opravdu máte. Ten druhý způsob výkladu je o tom, že změna opravdu nemusí být až tak těžká. Možná by Vás naplňovala i práce s nemocnými - myslím, že sanitářku můžete dělat i bez vzdělání. Jste skromná, takže výdělek asi pro Vás nehraje až takovou roli, stejně si teď nežijete nějak nad poměry, jak jste se zmiňovala. Zvládnete se uživit i z malé výplaty. Je opravdu důležité, jak ze snu vyplývá, si zvolit práci s takovou pracovní dobou, abyste měla čas i na svého syna. V tom snu jste byla spokojená i bez manžela, tak popřemýšlejte o tom, co pro Vás nynější partner znamená.
Pracujte se sny dál, i kdyby se vám nezdála odpověď hned tu noc, dávejte si tu samou otázku opakovaně, až se dočkáte odpovědi - někdy se stává, že si sny jenom nevybavujeme. Zřejmě jsou pro Vás vhodné i meditace, tak si nastudujte vhodnou literaturu.
Držím palce, ať se daří:-)

Plánovaný sen

(monika, 19. 5. 2008 19:56)

Moc zdravím, na Vaši radu jsem si naplánovala sen, aby se mi zdálo o mém úkolu v tomto životě, zdálo se mi že jsem nastoupila pracovat do nemocnice, dostala jsem tam i ubytování a stěhovala jsem se tam i se synem, měli jsme bydlet přímo v té nemocnici, přijímala mě sestra v podobě Adély Gondíkové, začaly jsme se bavit o podmínkách a ona mi řekla že tady všichni pracuji do 22hod, to mě zaskočilo, protože jsem to neměla jak udělat se synem s docházkou do školy a vůbec aby večer nebyl sám, chtěla jsem si domluvit ranní směnu ale ona mi řekla že to by se ostatním nelíbilo a že to asi nepůjde, podotýkám že nemám žadné zdravotní vzdělání, manžela jsem ve snu vúbec neřešila připadalo mi že jsem sama jen se synem, asi jsem v té nemocnici nakonec zústala já si moc nepamatuji konec, ale čekala jsem ještě na nějakého doktora asi jsem mu měla asistovat, po snu mi zůstal ráno krásný pocit a bylo mi vúbec dobře tak že jsem ráno zaspala až mě vzbudil syn že neví co snídat.Co si o tom myslíte?Asi pošlu vaše stránky známým, ať se to tady trošku pohybuje protože jsou super, hlasovala jsem v anketě i když si myslím že vzlety a pády jsou dávno jasné.Děkuji za vše... jo zapoměla jsem žemě připadalo, že po tom snu jsem si připadla jako bych sama podstoupila nějakou léčbu

Díky

(Monika, 16. 5. 2008 7:05)

Moc v´m děkuji, za hezká slova, ona to byla snad bývalá milenka mého muže.Ublížili mi moc oba, a já se v tom uvnitř sebe pořád moc zaobírám i když je to několik let. Možná že mi něco ukazuje ´ˇze je čas nechat to být.Klidně mi můžete tykat já si na tom nezakládám.Možná se známe ale asi těžko jsem ze Zlina.Takže děkuji, přeji hodně úspěchú a chválím dost dobré stránky, jen je musím ještě probádat, mám ješte jeden praktický problémek, ale s tím se obrátím časem, musím si promyslet jak ho položit.

LiDuše - Monika: sen

(Liduše, 15. 5. 2008 0:05)

Moniko,
myslím, že Váš sen znamená předěl ve Vašem životě. Možná nastal čas, kdy začnete jinak nahlížet na to, co jste vnímala jako ublížení. To, že shlížíte z balkonu, může znamenat, že získáte nadhled nad svou situací, že se dokážete podívat na vše i z jiného úhlu pohledu a přestanete být tou situací pohlcená. Zvonění zvonů vždy něco zvěstuje (umíráček, svatba, pobožnosti, Vánoce), tady to může znamenat posun právě v náhledu na celou svou situaci, kterou jste prožila s tím nejmenovaným člověkem. Knězovi se zase lidé chodí zpovídat, možná Vás sen nabádá, abyste se obrátila do vlastního nitra. Viděla jste ho křtít, to může znamenat i duchovní předěl ve Vašem životě. Možná se i teď cítíte trochu osamocená, v tom snu jste byla vyčlěněná z davu, ale duchovní cesta je vždy trochu o samotě, uvědomte si, kolik lidí je opravdu duchovně naladěných. No a konečně symbol vody - voda symbolizuje city a očistu. Ve Vašem snu voda byla čistá a tekoucí - možná i Vaše city přestanou být zkalené pocitem ublíženosti, začnou znovu proudit k lidem, odplaví se Vaše bolest.
------------
Nestává se mi to, ale neustále jsem sklouzávala do tykání, jako bych Vás znala:-)
Hezký den

sen

(Monika, 14. 5. 2008 14:55)

ahojky, mámprosbu přečetla jsem si že odpovíte i na sny, chci se zeptat, nedávno se mi zdĺ sen, ve kterém se mě někdo ptalkdo mi nejvíc ublížil já řekla jméno nechciho psat, pak jsem vyšla na balkon a uslyšela zvonit kostelní zvony, pak jsem viděla jak kněz křtí dav lidí svěcenou vodou z hadice- ta voda byla čistá, co si o tom myslíte?

LiDuše - Míša: manželství

(Liduše, 2. 5. 2008 13:49)

Milá Míšo,
je zvláštní, žes mi napsala zrovna 1. května - máj, lásky čas a lidé se chodí políbit pod rozkvetlý strom,...
Je vidět, že Ti na vztahu záleží, nechceš ho jen tak lehce zahodit. Určitě by stálo za pokus si s manželem promluvit, asi má nějaké problémy a ventiluje si je tímhle špatným způsobem. Nejsem si však jistá, zda-li bude manžel ochotnýu a schopný opravdu naslouchat. Pokud nebude opravdová a upřímná rozmluva možná, stála by za pokus partnerská terapie. Nevím, odkud jste, sama partnerské terapie také dělám, ale to záleží na Vašem zvážení a možnostech.
Určitě bych se nehnala do toho, mít spolu v současnosti děti. Bylo by to nezodpovědné, protože v problematickém vztahu dítě znamená jen další problémy. Navíc ani nemáš jistotu, že váš vztah neskončí. A dítě by přece mělo vyrůstat obklopené láskou, která proudí k němu a i mezi rodiči.
Někdy nás brzdí strach z neznáma, udělat rozhodující krok. Protože nevíme, jak to s námi bude dál. Ale jedno je jisté, kdyby to mělo takhle dál trvat, určitě je lepší ten krok do neznáma, protože tím můžeš získat ztrácející se sebevědomí. Je zatím předčasné o tom uvažovat, dokud nepodniknete nějaké kroky pro záchranu vztahu. Určitě je ale potřeba jednat, protože vyčkáváním budeš dál ztrácet sebevědomí a manžel bude stále víc překračovat hranice a brát Ti prostor.
Přeji hodně zdaru v tvých dalších krocích.
« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

následující »