Jdi na obsah Jdi na menu
 


    

ObrazekZde uvítám  Vaše reakce na  moje  odpovědi. Určitě jste tady správně
i v případě, že se chcete podělit 
o nějaký svůj zážitek s druhými lidmi nebo jen reagovat na nějaký můj článek. Prostě pište. Těším se na Vaše příspěvky. Uvítám i připomínky k mým stránkám.

                               Vaše Liduše       

 

                                                                                                                                            

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

POHÁDKA O LÁSCE...

(Hanka T., 25. 10. 2008 14:20)

Tak mě napadlo, dát na tyto stránky pohádkový příspěvek o LÁSCE...Spíše by se to hodilo do rubriky "Moudré pohádky". Mě se to ale natolik líbí, že se chci podělit i o toto s vámi...


Bylo, nebylo...Před dlouhou, dlouhou dobou existoval ostrov, na kterém žily všechny pocity člověka:
dobrá nálada, smutek, vědění... a kromě ostatních různých pocitů i láska.Jednoho dne se pocity dozvěděly, že se ostrov potopí. Každý si tedy připravil svou loď a odplouval z ostrova.Jen láska chtěla čekat do poslední chvíle.
Ještě než se ostrov potopil, prosila láska o pomoc.Na luxusní lodi plulo kolem lásky bohatství. Zeptala se:
"Bohatství, můžeš mě vzít s sebou?""Ne, nemůžu. Mám na své lodi mnoho zlata a stříbra. Tady pro tebe není místo."Tak se láska zeptala pýchy, která projížděla kolem na přenádherné lodi:"Pýcho, můžeš mě vzít s sebou?"
"Já Tě, lásko, nemůžu vzít..." Odpověděla pýcha, "tady je všechno perfektní. Mohla by si poškodit mou loď!"
Láska se tedy zeptala smutku, který jel kolem:"Smutku, prosím, vezmi mě s sebou""Ach lásko, "řekl smutek, "já jsem tak smutný, že musím zůstat sám."Také dobrá nálada projela kolem lásky, ale byla tak spokojená, že ani neslyšela, že na ni láska volá.Najednou řekl nějaký hlas:"Pojď lásko, já Tě vezmu."Byl to nějaký stařec, kdo promluvil.Láska byla tak vděčná a šťastná, že se zapomněla zeptat na starcovo jméno. Když přijeli na pevninu, stařec odešel.Láska si uvědomila, že mu hodně dluží a zeptala se vědění:"Vědění, můžeš mi říct, kdo mi pomohl?""To byl čas," odpovědělo vědění."Čas?" zeptala se láska, "proč mi pomohl čas?"Vědění odpovědělo:
"Protože jen čas ví, jak důležitá je láska v životě."

ahoj Liduš

(Vlasta Havlová, 24. 10. 2008 21:02)

Liduš jsem moc ráda že jste se ozvala ted ve středu jsem byla na skupině ale jsou to jen sice anonymní bylo nás tam 6 docela jsem ztoho mněla dobrý pocit jsem ráda aspon za to bohužel nic jiného tady opravdu neni pak jsem dostala kontakt na jablonec jinak chodím k té mojí doktorce přídemi že v praze více podporují a snaží se je vyslechnout i jiný přístup obzvlášt ze strany Vá terapeutek v práci zvládám a i se těším na ten týden uvidím jak to bude pokračovat a pak bych zvolila spíše cestu do Prahy na skupinu jec ráno abych tam na tu 10 byla jinak čekáme štěnata tak budu mit zabavu už se těším mnějte se krásně a hezký víkend všechny zdravím a jestli Liduš máte kontakt na Kláru tak jí pozdravujte

LiDuše - Vlasta Havlová: pozdrav

(Liduše, 23. 10. 2008 22:28)

Ahoj Vlasti,
jsem ráda, že ses ozvala. Raduji se s Tebou, že se Ti daří dobře. Opravdu tam nikde v okolí nejsou žádné skupiny, kde se schází lidé se stejnou problematikou? Připadá mi to hodně důležité. Byla jsi moc dobře nastavená, když jsi odcházela - udělala jsi na sobě hodně práce a sama jsi cítila v sobě tu změnu. Manžel Tě podporuje a to je moc fajn. Jen pozor na dodržení předsevzetí a neslevování. Těším se na shledání na absolvenstké. Doufám, že podpoříš i klub nějakým svým hereckým vystoupením - jsi talent.
Měj se moc hezky Lída

pozdrav

(Vlasta Havlová, 20. 10. 2008 19:58)

AHOJ Liduš daři se mi dobře vše zvládám i v práci se mi daří dneska jsem zkusila napsat na ty stránky jak jsem dostala od vás kontakt tak jsem zvědavá jestli se někdo připojí jinak není tady taová možnost na skupiny jako v praze málo kontaktu být s někým ve spojení zatim to řeším dvakrát do týdne konzultací u své doktorky ale musela jsem také přejít k jiné jinak se mi daří a v listopadu určitě přijedu na absolventskou zatim se mnějte krásně Vlasta

Potvrzuji účast na pondělí 6.10

(Hilda, 2. 10. 2008 9:01)

Ahoj Lído, vzheldem k tomu, že cesta ven padla, ráda bych v pondělí přijela, těším se na Tebe
Hilda

LiDuše - Hilda: pozdravení

(Liduše, 28. 9. 2008 19:54)

Ahoj Hildo,
jsem ráda, že ses ozvala. Budu se těšit na shledání. Dlouho jsem o Tobě neslyšela, ale vypadá to, že jsi v pořádku. Až se uvidíme, tak povyprávíš, co je nového a jak žiješ.
Měj se hezky
Lída

Naděje

(Olga, 26. 9. 2008 20:04)

Vážená paní Lído,
náhodou jsem narazila na Vaše krásné stránky. Již hodně let se zajímám o alternativní léčbu,zdravou výživu,duchovno a přece mne potkala nemoc,ze které máme všichni panickou hrůzu.Rakovina prsu. Po oznámení diagnozy se mi převrátil svět. Nejdříve panika ,děs v mém okolí,po oznámení,že nepůjdu na operaci.Reakce byla hrozná.Já ale stála za svým,I když vnitřně jsem tak silná nebyly. následovalo období 3 měsíců,kdy jsem zkoušela vše-půst,urinoterapii,syrovou stravu,meditaci,kineziologii atd. V srpnu kontrola a další šok,nádor se zvětšil. Co dělám špatně- Dva léčitelé mi konstatovali,že pokud nepůjdu na operaci,tak bude následovat smrt. Ale jsem tu přece já. O mne tady jde. Já ted chci něco sobě dokázat. Co jsem vlastně dělala špatně? Musím na sobě pracovat a musím zvítězit.Je to má volba. A já vím,že je to správná cesta.Ale zvládnu to sama. Bez pomoci? Ještě tam jsou nějaké pochybnosti.Já ale musím být zdravá. Po prvé v životě,se chci spoléhat na sebe,bez pomocné berličky. Doufám,že vyhraji. V knize od Brandon Bays-Cestě je návod a po ní půjdu. Držte mi palce,at zvítězím. Krásný zbytek dne a vůbec vše krásné přeje Olga

Ahoj Liduš,

(Hilda, 24. 9. 2008 7:37)

děkuji za pozvání, bohužel jsem do půlky října mimo , ale jestli to půjde , ještě na ty další sezení tak bych Tvé pouvání ráda přijala. Stránky se Ti moc povedly, přeji dál úspěchy.
zdraví Hilda

Všem krásné léto

(Monika, 3. 7. 2008 20:32)

Všem, kteří navštíví tyhle stránky přeji pěknou dovolenou, hezké léto, prima pohodu a hlavně prázdniny bez úrazů.Lidušce chci hlavně poděkovat za to že je, ona už ví za co.....takže mějte se všichni fajn a opatrujte se, já jedu také vegetit.

Vďaka

(Anka, 17. 6. 2008 16:53)

LiDuško, tak ti chcem poďakovať, povedala by som najradšej "za všetkých", ale potom som sa zháčila, veď určite nie som sama, kto ti chce prejaviť vďaku osobne, určite za Racka, ktorého si uchovávam ako knihu a aj ako film /teda sa nám podarilo uchovať jeho časť/ a je to nádhera. Takže tak isto sa pripájam s poďakovaním za nápad, za "odkaz" na stránku, kde sa tak nádherne s Rackom pohrali a dali si takú námahu, pre naše potešenie. A aj za meditačné stretnutia. A vôbec za všetku lásku a ochotu, ktorú prejavuješ, tiež s láskou Anka

LiDuše - Michal: Moudré pohádky

(Liduše, 9. 6. 2008 20:36)

Michale,
to je moc dobrý nápad. Racka jsem četla a moc se mi líbil. V tom příběhu je tolik moudrosti, že by neměl chybět. Díky - určitě ho otisknu.

Moudre pohadky

(Michal, 6. 6. 2008 18:02)

Mezi moudrymi pohadkami by nemelo chybet jedno me oblibene zasadni dilo:Richard David Bach

Jonathan Livingston Racek

Re-akce

(Iwulina, 29. 5. 2008 22:06)

Ahoj Liii! Jee, ja jsem ted tak rada, ze jsem se sem koukla vcas :) ja chci taky meditovat za deti :)! Pridavam se a moc moc Te zdravim :)

LiDuše - PRO VŠECHNY: termín setkání

(Liduše, 29. 5. 2008 19:55)

Ahojte všichni,
jsem ráda za Vaše odpovědi a věřím, že se nás sejde ještě více.
Sejdeme se tuto neděli (tj.1.6.) ve 20.00 hodin. Původně jsem zamýšlela něco jiného, ale když jsem se teď dívala do kalendáře a uviděla jsem datum 1. 6.(Den dětí), hned mě napadlo, že tuto meditaci věnujeme DĚTEM:
----------------------------------------------------
Nezapomeneme pár chvilek věnovat uvolnění těla, zklidnění mysli a nakonec i našich pocitů. Necháme se prostoupit světlem, nebo uděláme jiný rituál, který nás bude chránit.
Teď přišla chvíle na propojení ze skupinou. Představíme si, jak sedíme nebo stojíme s ostatními meditujícími v kruhu, plníme sami sebe světlem lásky a tu potom záříme k ostatním, až se naše světla dotknou a promíchají. Obrátíme pozornost k dlaním, které máme nasměrované dovnitř kruhu a cítíme jimi naši společnou energii, která roste a sílí.
Někteří z nás jsou už rodiči, a tak určitě začneme dětmi vlastními (možná jsou už dospělé, ale stále to jsou naše děti) - projdeme si náš celý život s nimi, promítneme si, kde jsme udělali chyby, a v duchu za ně děti poprosíme o odpuštění (nezapomeneme odpustit také sami sobě). Dále jim řekneme, že jsme nechybovali schválně, ale že jsme to prostě jinak neuměli. Pošleme jim lásku a zdraví. My, co děti nemáme, vysíláme lásku dětem, které jsou v naší rodině.
Tuto lásku necháme společně šířit dál, posíláme ji do celého okolí, na všechny známé a neznámé děti. A posíláme ji stále dál a dál, na celý náš světadíl, pro všechny děti v Evropě.
Teď už budeme jen pozorovat, jak se tato láska šíří přes oceán a zahaluje i ostatní světadíly do láskyplného oparu a nevynechá ani jediné dítě.
Jen tiše sledujeme, jak je celá Země obalená láskou a je jí dost pro všechny děti na světě.
Můžeme takto setrvat, jak dlouho chceme, a až se nám bude chtít vystoupit z meditace, tak se pomalu budeme navracet sami k sobě. Uvědomíme si naše tělo, místo, kde se skutečně nacházíme. Pomalinku se pohneme a necháme otevřít oči. Nezapomeneme se zhluboka nadechnout, třeba i několikrát, aby nepřetrvával útlum, pokud potřebujeme být bdělí.
----------------------------------------------------

P.S. Uvítám prosím Vaše zpětné vazby, vlastně je i potřebuji, abych věděla, jak nebo co příště udělat jinak. Tak prosím napište a podělte se o svůj zážitek. Určitě toto sdílení potřebujete i Vy ostatní. Je totiž dobré vědět, jak se cítili i ti druzí - většinou to jsou hezké prožitky, ale někdy to může pro někoho být i nepříjemné, protože se mu může otevřít nějaký jeho nezpracovaný zážitek. Nezůstávejte s tím sami, pokud se nebudete chtít dělit skupinou, protože to pro vás může být těžké, jsem tu určitě pro Vás já - můžete mailnout.

Těším se na setkání
s láskou Lída

Děkuji za pozvání

(DáDuše, 29. 5. 2008 11:28)

Ahoj Li,
i já se na společná "mentální setkávání" těším....
Dáda

"Prihláška"

(Anka, 28. 5. 2008 20:29)

Milá LiDuško, hlásim sa, čo by spolumeditačná dušička. Ak je treba pomáhať, tak som tu. Teším sa, že budem v spojení s niekým, komu zo srdca dôverujem. S láskou Anka

LiDuše - PRO VŠECHNY

(Liduše, 26. 5. 2008 15:04)

Milí človíčci,
mám pro vás takový návrh. Co byste řekli více či méně pravidelným spojením na dálku? Vždy bych vám zde v listárně napsala den a hodinu. Mentálně bychom se mohli propojit a na něco pozitivně působit - třeba na Matku Zemi, přírodu, můžeme harmonizovat všechny účastníky skupiny nebo působit léčivě na někoho z vás, pokud byste to potřebovali (stačí požádat zde v listárně). Energie skupiny je velká - naše jednotlivé energie se nesčítají, ale násobí - a může být hodně léčivá.
Je to podobné meditaci. Hodně z vás medituje, takže víte o co jde. A pro ty, co to nevědí pár informací o tom, jak by to probíhalo:
Takže vždy byste si zde našli termín mentálního setkání. Pár minut před setkáním byste si vyhledali klidné a útulné místo, uvolnili se, ochránili (to je důležité, protože když je člověk otevřený, tak se otevírá všemu a ochrana má velkou cenu), a pak už bychom se věnovali domluvenému tématu. Způsoby jak se chránit jsou různé - modlitba, udělat si vnitřní světlo, poprosit Anděly,... Každý z vás má jistě (nebo si najde) svůj způsob, jak se zabezpečuje proti negativním energiím. Já se samozřejmě budu starat o bezpečí celé skupiny - protože ne všichni budete mít zkušenosti z meditacemi. A nebudu na to sama, pomůžou mi mí přátelé Andělé, Láska, ...
Po ukončení sezení se nezapomeňte mentálně od skupiny odstřihnout a být zase jen ve své energii.
Prosím, nezneužívejte nikdo těchto setkání k ničemu negativnímu, stejně by se to minulo účinkem a znáte to - co vyšlete, to se vám vrátí zcela jistě zpět,...
Čekám na vaši odezvu:-)
Liduše

LiDuše - Anička

(Liduše, 21. 5. 2008 13:33)

Milá Aničko,
mám velkou radost, že se Ti povedlo připojit přímo - konečně se naše dva počítače kamarádí:-) Jsem ráda, že stránky šíříš dál a že se mi podařilo do nich vložit to, co jsem zamýšlela. Vždycky jsem si přála šířit moje zkušenosti ještě většímu okruhu lidí - zatím jsem mohla pacientům v léčebně a těm, co si ke mně našli cestu i mimo léčebnu. Jak se říká (a platí) "všechno zlé je pro něco dobré", tak i můj úraz kolene a následné operace mi umožnily mít více času a stvořit tyto stránky. Vlastně mi toho moje pracovní neschopnost umožnila mnohem více - uvědomila jsem si můj další směr, mohla jsem se učit hrát na klavír a měla čas na další věci:-)
Moc zdravím Tebe i Tvoje přátele
Li

Pozdravujem a ďakujem

(Anka, 20. 5. 2008 22:45)

Milá Liduška, tak to teraz skúšam spojiť sa s tebou cez stránku a nie cez naše maily, možno prekleniem prvotnú "bariéru" alebo vlastné technické nedostatky. Aj ja sa ti chcem z celého srdca poďakovať za to, že si sa rozhodla podeliť sa o tvoje skúsenosti, tvoju múdrosť a lásku aj s nami. Naozaj je to všetko, čo som spomenula, z tých tvojich stránok cítiť, a všetci moji priatelia, ktorých som na tvoje stránky odkázala, majú ten istý, príjemný pocit, a radi si na nich "zalistujú". Viem, že tvoj čas je vzácny, tak ti za tvoju snahu podeliť sa - veľmi za všetkých ďakujem. S veľkou láskou Anka
P.S. "Rúcam bariéry" a zároveň prosím všetkých návštevníkov, aby si otvorili aj Liduškinu rubriku "Anketa".

LiDuše - pozdravení

(Liduše, 21. 4. 2008 11:04)

Milí človíčci,
vždycky mě zahřeje, když vidím další vzkaz v listárně. Jsem ráda, když vidím, že si tady každý najde to, co potřebuje. Budu se snažit, aby to tak bylo i nadále.
Tobě, Pepo přeji sílu do dalších dní a ať se Ti vše k lepšímu obrací.
Ireno, potěšilo mě Vaše pozdravení. I Vám přeji radost a mír v duši.