Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsem

ludmila-prazakova---celostni-medicina.jpgJmenuji se Ludmila Pražáková. Občas mi říkali Lidušička a tak si dnes říkám Liduše. Už mnoho let (asi 20) se zabývám léčitelstvím. V současnosti také už 12 roků pracuji jako psychoterapeutka v psychiatrické léčebně a při psychoterapii využívám ve své praxi i alternativní způsoby léčení. V soukromé praxi léčím nejenom lidi, ale 
i zvířátka.

Také jsem hledala cestu, jak pomoci i lidem, kteří na tom finančně nejsou dobře. Proto jsem založila tyto stránky, kde je poradna za symbolickou korunu. A po delším přemýšlení, jak pomoci dále, jsme ještě s kolegyněmi založily občanské sdružení Sluneční vítr, kde trvale působím. Celostní medicína je cestou, jak dojít k harmonii a ke zdraví.

Všechno vlastně začalo už před mnoha lety. Už jako hodně mladá jsem u sebe pozorovala určité schopnosti. Vnímala jsem svět okolo sebe a viděla a cítila věci, které neumí vnímat úpně každý, i když kolem nás prostě jsou. O všech těch možná neuvěřitelných zážitcích se rozepíšu v jiné kapitole.  

Už je to hezkých pár let zpátky, kdy jsem si všimla, že když projevím v duchu přání zdraví někomu nemocnému, nebo přiložím ruce ve snaze ukonejšit, tak se tomu člověku téměř zázračně uleví. Na mé myšlenky nemusel vlastně být ani fyzicky přítomen. Neuměla jsem s tím však zacházet. Dělo se mi to náhodně, a pokud jsem někomu chtěla vědomě pomoci, tak se mi to nepovedlo. Dnes už   rozumím tomu,  proč to tak bylo, ale o tom také jinde.

Hledala jsem tedy cestu, jak se naučit zacházet s touto schopností vědomě. Četla jsem různé inzeráty a hledala nějaký kurz, kde bych se to mohla naučit. Nejvíc mě při tomto hledání oslovilo reiki. A tak jsem se přihlásila na kurz. Učení reiki mně pomohlo
k tomu, že jsem na sebe přestala natahovat příznaky a dokázala se lépe chránit. Už při absolvování prvního stupně reiki (nyní mám mistrovský stupeň) jsem pochopila, že nejdůležitější je víra
a otevřené srdce i mysl. Od té doby umím léčit vědomě a vlastně i na dálku. Vše je tak přirozené a přitom vždy znovu prožívám a uvědomuji si ten zázrak uzdravení. Vlastně se dá říct, že zázraky jsou součástí našeho života, jen je potřeba je umět vnímat. Každý den prožívám zázraky, každý den ke mně vesmír promlouvá a radí mi, jak dál. 

Ocitá se u mě hodně lidí, kteří léta hledají marně pomoc, zkouší nejrůznější lékaře, léčitele, ale bohužel bez úspěchu. Mnozí už se téměř vzdávají, ale něco je ještě nasměruje a oni moji pomoc zkusí jako poslední možnost... Společně sdílíme radost, když se objeví dar - zdraví, které se jim po našem společném úsilí vrací.

 

celostni-medicina.jpg

 

Vlastně proto jsem měla potřebu si otevřít tyto stránky. Chci se s Vámi totiž podělit
o toto učení. Přeji úplně všem toho bohatství, kterého se mi dostává.

                                                                                       

                                                                                                  Vaše Liduše